Uprawa, pielęgnacja i stosowanie przydatnych właściwości maliny

Uprawa, pielęgnacja i stosowanie przydatnych właściwości maliny

Cech botanicznych malin

Malina jest kolczasty, silnie rozgałęziony krzew należy do rodziny Rosaceae. Roślina ta posiada wieloletnie kłącza z wyprostowane łodygi. Liście są naprzemiennie, a różnią się wyglądem w zależności od tego gdzie się znajdują. Na przykład, top jest nerwoból nerwu konieczności który przewiduje, że są przyklejone do cięcia.

Pozostaje na dnie trzonu, imparipinnate każde skrzydło składa się z 5-7 płatków.

Białe kwiaty są zielono-szara kolorystyka kubki. Raspberry kwiaty są zebrane w kwiatostan — wiechy, wyłania się z kątów liści. Maliny — drupe zespołu, zwykle czerwone, ale czasami żółty. W dzikie maliny drupe szybko przerwy, nie jest prawdą, malin, które są uprawiane ludzi, bo te owoce pestkowe, wręcz przeciwnie, są bardzo gęste i nie pękają.

Wewnątrz owocu ma wiele drobnych ziarenek, solidne i zaokrąglone. Kwitnienie rozpoczyna się w maliny początku lata i trwa przez okres 1 miesiąca. Owoce dojrzewają w połowie do końca lata.

Rocznie owoców maliny na różne sposoby.

Dzikie maliny można zobaczyć w europejskiej części WNP, Kazachstanie, na Kaukazie, Syberii Zachodniej i Uralu. Preferuje rosną na skraju leśnych polanach, łąkach, na brzegach rzek, wąwozami i spalanie w terenie.

Uprawa malin

Maliny są sadzone jesienią i tylko oczyścić przygotowanej gleby, czyli nawozy Nawozy organiczne.

Przy wprowadzaniu do gleby wszystkie nawozy sztuczne niezbędne do kopania ziemi. Posadzone rośliny, zachowując odległość między nimi, które będą wystarczające dla prawidłowego i dobrego wzrostu (30 cm). Z dobrym podlewania należy wyciąć roślin jarych na poziomie gruntu.

Po posadzeniu należy zrobić humus mulczowej lub obornika (może być używany torfu lub słomy). Chochoł nie kiełkują chwastów, zatrzymuje wilgoć i poprawić samą strukturę gleby. Po kolejnym rokiem rozdrabniania powtarza.

Dbanie o malin

Wiosna — czas na paskami do pończoch malin. W tym czasie, trzeba związać się pierwszy 2 "Podłogi" każda roślina. Gdy pończoch Nie używać metalowych lub drewnianych podpór.

Tak, to nie jest konieczne, ponieważ łodygi związana w pozycji pionowej same służyć jako podpora dla sznurka. Dla bardziej nadaje sznurka polipropylenowego do pończoch.

Po ich zebraniu, należy odciąć łodygi owocowe na wysokości pół metra od powierzchni gruntu.

Aby nadać roślinie dobry plon, musi być regularnie i prawidłowo podlewać. Raspberry wrażliwa na brak wilgoci, więc to na pewno należy podlewać — rzadkie, ale obfite. Lepiej jest nawadniania za pomocą zraszaczy.

Nie mogą być sadzone w obszarze wiele wierszy malin, jak to tylko gorzej wpływ na uprawy i prowadzić do skażenia terenu. Wraz z pojawieniem się złych pędów są usuwane. Frajerów i powinny zostać usunięte.

Wczesną wiosną trzeba dokonać nawozów azotowych w glebie.

Po zbiorze, należy spędzić nawadniania bruzdy — więc woda dostaje się bezpośrednio do korzenia rośliny, nie szkodząc ich korony.

Przydatne właściwości malin

Malina Owoce zawierają kwasy organiczne, fruktozę i sacharozę, garbniki, pektyny, witaminę C, olejki eteryczne i inne substancje. Świeże maliny owoce gasi pragnienie, normalizuje proces trawienia. Maliny są stosowane jako środki do «otrzeźwiającym», gdy pod wpływem alkoholu.

Malina ma przeciwgorączkowe, antytoksyczny i efekt hemostazy. Kobiety malinowy jest bardzo przydatna, ponieważ ma to pozytywny wpływ na kolor skóry i koloru skóry.

Ludzie, którzy pracują i ciągle przeżywa napięcie powinno maliny, ponieważ zawiera miedzi, który jest składnikiem wielu leków przeciwdepresyjnych. Malina ma właściwości napotne.

Zastosowanie malin

Malina jest stosowany w przeziębieniach, ostre infekcje dróg oddechowych, grypa. rwa kulszowa, neuralgia i gorączka jest integralnym składnikiem do wytwarzania ciężkich warunkach herbat. Raspberry zmniejsza wielkość gruczołu krokowego i jest część opłat, które pomagają leczyć impotencję i bezpłodność.

Maliny stosowane w miażdżycy, nerek, żołądka, jelit, nadciśnienie i zaburzenia krążenia. Sok z malin jest stosowany w cukrzycy. Biegunki i krwawienia zaleca się przyjmować wywar z liści rośliny. Zewnętrzne stosowanie maliny również ma miejsce.

Na przykład, maliny wywar może być stosowany do płukania jamy ustnej i gardła, w różnych procesach zapalnych.

Przepisy z malinami

Suszone maliny z przeziębienia. Take 2 łyżeczki suszonych malin i zalać je szklanką wrzącej wody. Gotowy biorąc herbata na przeziębienia jak napotne.

Po otrzymaniu tych leków należy natychmiast udać się do łóżka. Godziny do picia 3 filiżanki tej herbaty w postaci ciepła. Ta herbata pomaga kobietom odzyskać po menstruacji, porodzie, łagodzi dyskomfort.

Raspberry herbata uspokaja i tonizuje ciało.

Odwar z liści malin. Aby zrobić to, czego potrzebujesz, aby zaparzyć 2 łyżeczki pokruszonych liści roślin filiżanką wrzącej wody. Weź wywar z 100 ml 4 razy dziennie. Bulion nie tylko ściągające, ale również działanie przeciwzapalne.

Jest on stosowany w jelit, zapalenie żołądka i choroby układu oddechowego.

Malinowy likier z ukąszeniami owadów. Przygotowanie nalewki z malin łatwe. Weź 100 g kwiatów i liści maliny i wypełnij je 500 ml wódki.

Nie zgadzaj się na kilka godzin. Następnie, ugryzienie owada do smarowania gotowego nalewki 8-10. Smarowanie jest niezbędne, aby to zrobić: wysmarowane nalewki ukąszenia, jest suchy, a ty znów umazane nalewki miejscu, w sposób 10 razy.

Sok malinowy wycisnąć świeżych owoców rośliny. Weź ten sok powinien być 50-100 ml na zapalenie błony śluzowej żołądka, zapalenie jelita grubego lub zimno.

Przeciwwskazania do stosowania z malinami

Osoby z chorobą wątroby może jeść maliny, ale w małych ilościach. W maliny mają włókna grube, więc konieczne jest, aby zaakceptować osoby z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy. Oczywiście, nie zapominamy o indywidualnej nietolerancji malin. Ludzie, którzy mają alergię na czerwonych jagód, malin czerwony można jeść, ale mogą korzystać z żółtymi lub maliny czarnych owoców.

Maliny są zabronione w zapalenie nerek, dny moczanowej.

Share →