Uprawa sadzonek pomidora.

Uprawa sadzonek pomidora.

Uprawa sadzonek pomidora.

Być może w tym procesie uzyskanie wszystkich  pomidory, rosnące sadzonki najbardziej. Po tym wszystkim, jakość siewek będzie zależeć w dużej mierze od jakości rośliny, jej owocowania. Wielu ogrodników, zwłaszcza początkujących, wielki błąd kupując sadzonki pomidorów na rynkach.

Aby to zrobić, w każdym razie nie jest to konieczne, i sadzonki pomidorów muszą rosnąć tylko siebie. Tylko w tym przypadku, możesz być w 100% pewny, że dostaniesz dokładnie to, coś w rodzaju sadzonek, które chcieli.

Żeby Sadzonki pomidorów zwiększone łagodne, łagodne i powinny być Nasiona pomidora. Jeśli rosną sadzonki pomidorów z własnych nasion, upewnij się, że przed rozpoczęciem sadzenia nasion kalibracji Wybierz największy. Najprostszym sposobem, aby to zrobić, upuszczając nasiona przez krótki czas w pojemniku z wodą.

Nasiona osadzają się na dnie karbu są nasiona, i te, które pojawią się lepiej wyrzucić nie będzie w stanie uzyskać dobrej jakości sadzonek.

Jeśli używasz do siewu nasiona zakupione, to nie jest skąpy i kupić nasiona w sklepach detalicznych na sprzedaż nasion. Nic, co tu nasiona są nieco droższe, ale masz gwarancję, że naprawdę kupił nasiona pomidorów i to był dokładnie ten rodzaj, które były konieczne. Kupując nasiona w różnych kobiet na rynku nie wiesz, co kupić, ale nie Nasiona pomidora .

Po spędził nasion sortowania powinna przeprowadzić ich moczenie w tzw stopu wody. Nauka udowodniła, że ​​woda z topnienia ma szczególną strukturę, która jest korzystna dla wszystkich żywych istot. Sadzonki wyhodowane z nasion, wstępnie namoczone w roztopionym wody uzyskuje znacznie silniejsze w przyszłości roślin cierpi coraz lepsze owoce. Najłatwiej dostać płynięcia wody topniejącego śniegu.

Wpisz wiadro śniegu i wprowadzić go do pokoju. Kiedy śnieg topnieje o jedną trzecią, wlać powstałą wodę i pozbyć się wszystkich śniegu. Z wrzucony śnieg usunąć wszystkie niepotrzebne. To jest skondensowany przed wodą i moczyć nasiona.

Jeśli nie ma śniegu, rodzaj wody można uzyskać poprzez prowadzenie tradycyjnego wody zamarzania. Wybierz wody do pojemnika i umieścić w lodówce. Gdy woda zamarza w pojemniku o jedną trzecią, lód przeniesienie do innej miski i zalać pozostałą wodę.

Po otrzymaniu lód topi, będzie w rękach roztopowych.

Namoczenie w wodzie w stanie stopionym powinny być prowadzone co najmniej 18 godzin. Ponadto, przez bardziej przyjazne i silnych pędów zaleca się moczyć nasiona w różnego rodzaju stymulatorów wzrostu. W rzeczywistości nasiona należy moczy się do stanu spęcznienia, ale nie działać w tym względzie.

Wielu ogrodników, zwłaszcza początkujących, pozwalają częstym błędem namoczone nasiona w różnych cieczy, myśląc, że pomagają roślin, podczas gdy w rzeczywistości takie moczenie z zakładu otrzymuje więcej szkody niż pożytku, jak wielu pożywna mieszanka prostu neutralizują działanie innych, oraz w w pojedynczych przypadkach podczas takiego mieszania cieczy roślin nieodwracalnej szkody, aby odejść od którego nie jest już możliwe.

Kiedy nasiona są opuchnięte, można przejść bezpośrednio do upraw. Jeśli chcesz się rozwijać pomidory tylko dla własnej tabeli i chcesz zafundować sobie owoców różnych odmian pomidorów, to lepiej, aby zasiać ziarno skrzynek pomidorów małych rozmiarów, z prędkością jednej szufladzie jednej odmiany. Małe pudełka wygodniejsze w tym, że zawsze mogą być uporządkowane z miejsca na miejsce, które jest bardzo potrzebne do uprawy sadzonek na parapecie. Wcześniej, przed siewem nasion, należy spłaszczyć, wlać i ubita ziemia w skrzynkach.

Nie rób bruzdy do sadzenia pomidorów. Dość Nasiona delikatnie rozbudowany w serii z odległości 2-2,5 cm, a między rzędami rzędu 3-4 cm, a następnie po prostu pozatalkivat nasion w ziemi na głębokość 1 cm z konwencjonalnym ołówkiem. Podczas siewu nasion w bruzdach mogą również występować upraw zagęszczające, które z kolei prowadzi do tak zwanych "szuler",

Aby kiełków, należy utrzymywać stałą temperaturę w regionie 25-30 ° C jest również gleby w polach musi być dobrze nawodniony jest obowiązkowy wymóg dla polubownych, silnych sadzonek. Sadzonki pojawiają się w różnych odmianach o różnych porach. I to kolejna zaleta uprawa sadzonek pomidorów w różnych szufladach. Po po wschodach do roślin nie wyciągaj, muszą zostać zmienione, w miejscu, które jest lepiej oświetlone, ale w którym temperatura wynosi około 17-20 ° C, co może znacznie spowolnić kiełkowanie nasion innych odmian, które nie przeszły odnovremёnno.

Po kiełkowania sadzonek pomidora powinien zacząć twardnieć. To wystarczy, aby być w ciepły, słoneczny dzień, aby umieścić pudełka z sadzonek w miejscu, w którym temperatura utrzymuje się w 8-10 ° C warunkiem rośnie silne sadzonki pomidorów jest odrzucenie podlewania sadzonek, aby wybrać. Przyczyni się to do powstawania dodatkowych korzeni z sadzonek, które będą korzystać dalszy rozwój roślin pomidora.

Sadzonki pomidorów Dive rozpocznie się po schodach będzie mieć dwa z tych liści. Przed sparing pola z sadzonki muszą być poddane nawadniania obfite, to pomoże wydobyć sadzonki z ziemi nie powodując znaczne szkody dla niej. Wybrać można użyć dowolnego odpowiedniego rozmiaru do tego zbiornika, ale należy zachować ostrożność z torbami wyrobów z mleka kwaśnego bakterie zawarte w fermentowanych produktów mlecznych może spowodować nieodwracalne uszkodzenia sadzonek pomidorów. Po zebraniu doniczki z sadzonkami musi posiadać 2 dni w lekko zacienionych, a dopiero później ponownie umieścić w słonecznym miejscu. Należy zauważyć, że po podniesieniu sadzonki zaczynają silnie rośnie, co wymaga więcej przestrzeni życiowej. A jeśli sadzonki nie zapewniają wystarczająco dużo miejsca, to może zacząć się rozciągać.

Szczególnie ważne jest to pojawienie się trzeciej liści, jest w tej chwili sadzonka jest proces układania pierwszy kwiatostan.

Podlewanie w tym czasie Sadzonki pomidorów jest także konieczne, aby mierzyć ponownie zwiększają rozwój układu korzeniowego. Jeśli zrobiłeś wszystko poprawnie, a następnie dwa miesiące po wysiewie należy mieć sadzonek pomidora jest 7-8 prawdziwe liście, pierwszy kwiatostan, długość 30-35 cm i grubości blisko jednego centymetra. Ten proces potrwa Siewki dobrze i będzie cieszył przez długi czas piękny plon wspaniałych pomidorów.

Share →