Węzły chłonne są powiększone: badanie fizykalne

Węzły chłonne są powiększone: badanie fizykalne

Badanie fizykalne określić powiększenie węzłów chłonnych jest lokalny lub uogólnione, ocenić ich spójność, rozmiar i mobilność wykrywania obecności lub braku bólu w badaniu palpacyjnym, objawy zapalenia otaczającej tkanki, obszary uszkodzonej skóry i innych możliwych zewnętrznego źródła zakażenia, określić wielkość śledziony. W dorośli z powiększeniem węzłów chłonnych szyjnych należy skonsultować się z laryngolog i dowiedzieć się, nie pali lub źle.

Powiększenie węzłów chłonnych z jednej grupy jest uważana za lokalne lub regionalne, oraz powiększenie węzłów chłonnych z trzech lub więcej grup nieciągłych — uogólnione.

Wiele z tych wymienionych w tabeli. 61.1 choroby może towarzyszyć zarówno lokalnego i uogólnionego powiększenia węzłów chłonnych, więc wartość diagnostyczna tego atrybutu jest niska.

Wzrost lewej węzłów chłonnych nadobojczykowe często spowodowane przez tak zwany virhovskoy przerzutów. które są źródłem nowotworów przewodu pokarmowego. W węzłach chłonnych nadobojczykowych przerzuty nowotworu może również płuc, narządów rodnych i gruczołów sutkowych.

W badaniu przedmiotowym należy również wziąć pod uwagę wielkość i konsystencję węzłów chłonnych. Jeśli wielkość węzłów chłonnych mniej niż 1 cm kwadratowych (1 x 1 cm lub mniej), to prawie zawsze wskazują wzrost strumienia.

W jednym badaniu retrospektywnym przeanalizowano wyniki biopsji węzłów chłonnych u pacjentów w wieku 9-25 lat. Stwierdzono, że węzły chłonne, maksymalny rozmiar jest większy niż 2 cm kwadratowych. Znacznie częściej znaleźli się przytłoczony przez guz lub procesu ziarniniakowe.

W innym badaniu, ten sam rozmiar granicy wynosił 2,25 cm kwadratowych (1,5 x 1,5 cm). Jeśli rozmiar węzła chłonnego jest mniejsza niż lub równa 1,5 cm kwadratowych. Ale nie wykryto chorób układowych, mononukleoza zakaźna i toksoplazmoza. należy obserwować.

Węzły chłonne mogą być spójność miękkie, gęste i elastyczne, a powierzchnia gładka lub nierówna. Oceny mobilności węzłów chłonnych, czułości i spójności ze sobą i z otaczających tkanek. Ból spowodowany przez rozciąganie kapsułki i wykazywała gwałtowny wzrost węzła limfatycznego. wymagane cechy.

Niektóre nowotwory złośliwe, w tym ostrej białaczki. może być również towarzyszy gwałtowny wzrost zachorowalności i węzłów chłonnych.

Węzły chłonne wnęki wątroby) i narządach wewnętrznych (wzrost trzewnych węzłów chłonnych jamy brzusznej są zwykle znaleźć na badania ukierunkowane. Zwiększone śródpiersiowe węzły chłonne są często znaleźć w losowo badanie rentgenowskie lub badania na wzrost węzłów chłonnych obwodowych.

Diagnostyki różnicowej śródpiersia węzłów chłonnych wzrost i wzrost w węzłach chłonnych korzeni łatwo poruszać pomiędzy chorobami płuc i chorobami układowymi, które charakteryzują się węzłów chłonnych w grupie.

Share →