Wiek przejściowy, nie ma problemu: szukamy rozwiązania w sporcie

Wiek przejściowy, nie ma problemu: szukamy rozwiązania w sporcie

Nastolatka — już nie dziecko, ale jeszcze nie dorosły. Uważa się, że stał się niezależnym: on i sklep idzie, a lekcje będą podejmowane. Jednak w tym okresie rozwoju dziecko potrzebuje wsparcia ze strony rodziny.

Jednak na poziomie partnerstwa. co oznacza, wzajemnego poszanowania praw i obowiązków każdego członka rodziny.

Jako nastolatek, utworzonej światopoglądu i normy zachowań: stosunek płci przeciwnej, nawyków żywieniowych, stosunek do ryzyka i umiejętność rozwiązywania konfliktów — co wpłynie na jego dorosłe życie.

Jednakże, nie ma zmiany w organizmie. ustanowić swoją rolę w społeczeństwie i aktywny rozwój myślenia. Wszystkie te trudne etapy dojrzałości korzystny wpływ sportu, ponieważ korzystają pozytywny wpływ na funkcje mózgu, społecznej i rozwoju emocjonalnego. Jako bonus, człowiek znajduje zdrowego ciała.

Dodaj swoje nastoletnie dziecko do sportu — a następnie wysłać ją do niestrudzonej energii konstruktywny kierunek. Połóż fundamenty odpowiedzialnej postawy wobec siebie i swoje zdrowie, nie jest łatwe, ale dla młodzieży to ogromna pomoc w ten sposób.

Cztery powody, aby dołączyć dziecko do sportu:

1. Piękna figura

Pragnienie, aby mieć dobre ciało budzi się około 12 roku życia–14 lat. Potem chłopaki mają już swoich idoli i ideałów. Zwłaszcza u młodzieży, zwykle dość krytyczny stosunek do jego wyglądu jako całości oraz do kwoty — w szczególności. Stosunek do ciała odbija się w zachowaniu i relacjach z innymi.

Dlatego zainteresowanie zajęć sportowych dla dzieci w tym wieku Oznacza to, że a priori. Najważniejsze — czas, aby ją wspierać.

2. rozwój umysłu

Według badań. Aktywność fizyczna przyczynia się do rozwoju układów nerwowych w mózgu człowieka. Nie jest to zaskakujące, ponieważ takich sportów zespołowych, takich jak piłka nożna i koszykówka. wymagają starannego planowania strategicznego w celu osiągnięcia zwycięstwa.

Czasy, kiedy wierzono, że sport zapobiega szkoły, minął. Statystyki pokazują, że nastolatki, które uprawiają sport, Lepiej w szkole .

3. Dobry nastrój i poczucie szczęścia

Konstruktywna zużycie energii jest przez sport, jest bardzo przydatne, aby utrzymać dobry nastrój, ponieważ wysiłek fizyczny przyczynia się do produkcji hormonów przyjemności.

Amerykańscy naukowcy odkryli, że istnieje bezpośredni związek między odwiedzających sportu i poczucie szczęścia u młodzieży. Zbawienny wpływ na wszystkie sporty zespołowe. Obaj chłopcy i dziewczęta, które oni, aby czuć się szczęśliwym. Więc, dziewczyny oceniono ich stan zdrowia 30-krotnie (!) Czy lepiej, a chłopcy są pięć razy w porównaniu z rówieśnikami, nie uczestniczących w zajęciach sportowych.

4. Duch zespołu i chęć zwycięstwa

Sport i użyteczne dla rozwoju umiejętności społecznych. Nastolatki uczą się pracować w zespole i konkurować, aby poznać siebie i poznać innych ludzi. Stają się one również znane z takich ważnych pojęć jak odpowiedzialność i szacunek.

Sport sport, co oznacza, że ​​wygraną i przegraną — on pomaga pozytywnie wziąć obu.

Co może pomóc ojcu

Młodzi mężczyźni i kobiety maksymalizm mówi wykorzystać wszystko na raz. Chciałbym, aby natychmiast poprawić, zdobyć i najszybciej dojść do mety. To nie zawsze jest otrzymywany, a awarie generować frustrację i chęć zaprzestania szkolenia.

Tutaj przychodzą z pomocą rodziców.

Twoje działania:

— Nie należy umieszczać dziecko przed bramkę do pobicia rekordu świata, to tylko zniechęcić pragnienie. Mistrzowie świata — jednostki, a nie wszystkich zaangażowanych w sport powinien później stać się mistrzami. Umieszczać przed dzieckiem zadania w zarządzaniu. «Break» swój sukces w kilku etapach, a po każdym z nich cieszyć się razem.

— Wynajem trener. Indywidualny program aktywności fizycznej jest niezbędne w celu świadczenia jest zabawa. Trener — Profesjonalny, wiarygodność, starszy przyjaciel dla dziecka i przykładem tego, jak można się «zrobić». Przy odpowiednim podejściu do szkolenia i wyniki będą widoczne już wkrótce!

— Sprzedam dziecko dres, szorty, t-shirt, trampki — te, które wybierze. W formie unloved jeden nie chce się zajmować.

— Byłoby wspaniale, jeśli nastolatek siłownia będzie z przyjacielem. W tym przypadku, będzie starał się nie stracić twarzy przed drugą. A konkurencja — to idealne warunki dla osiągnięcia celu.

— Nawyk aktywnego trybu życia przyniósł do domu. Co najmniej raz w tygodniu, aby grać w jakieś gry na świeżym powietrzu dla całej rodziny. Jak wiele radości w tych grach, a co najważniejsze — ogromne korzyści: zdrowotne i psychologiczne klimat w rodzinie.

Możesz wymyślić nietypowy sposób uczcić imprez rodzinnych, na przykład, aby wybrać się na wycieczkę na wakacje do urodzin.

— Pamiętaj, że te prace wokół domu, jak sprzątanie domu i na podwórku, spacery z psem, pralki, równy ćwiczeń.

— Teraz istnieje wiele związków sportowych, społeczności i centrum fitness. Spójrz w prawo dla Twojego dziecka — w miejscach, może znaleźć nowych przyjaciół i pozytywne emocje.

Tak, psychologów i fizjologów nalegać młodzież jest istotne w sporcie. Ćwiczenia dają poczucie szczęścia, a także korzystny wpływ na zdrowie, kształtu, a nawet wyniki w szkole. Z tym zestawem dojrzewania następuje łatwo i szybko.

Share →