Wirusowych chorób walka z roślin doniczkowych

Wirusowych chorób walka z roślin doniczkowych

Choroby wirusowe są kategorycznie nie do przyjęcia dla roślin doniczkowych, one prowadzić do zahamowania wzrostu i czasem nieodwracalne uszkodzenie. Dlaczego może się wydawać, chorób wirusowych?

Co do zasady, przyczyną jest brak żywności lub nieodpowiednich roślin siedlisk. Jest to często plantatorzy zdezorientowani chorobą wirusową chloroza, jak ich jest naprawdę trudne do określenia. Były czasy, gdy rośliny pierwszy opracowane chlorozy liści, a następnie spadają z liści i łodyg, zgnilizny — plantatorzy po prostu nie wie, co zrobić z tych objawów.

Przyjrzyjmy się z najczęstszych chorób wirusowych.

Najbardziej znany — Choroba mozaika. Jego znakiem jest pojawienie się plam i paski jasne kolory na liści i kwiatów, które jest wynikiem upadku chloroplastach. Najciekawsze w mozaice — fakt, że ma pewien rysunek lub wzór. Często choroba mozaiki towarzyszy Curly lub pomarszczonych liściach.

Bardziej podatne na choroby lilie Calla, pelargonii, begonii, gidrangei i pierwiosnka.

Leaf curl. Jest to choroba wirusowa, w których liście pokryte są przez ogromną liczbę małych plamek o średnicy 1-2 mm. Następnie pozostawia się w miejscu, z plamy te wysychają, stają się kręcone, pomarszczone, dobrze, kwiaty są zdeformowane. Często choroba towarzyszy dużych jasnych punktów lub linii na liściach.

Podobnie jak w przypadku mozaiki, choroba bardziej podatne gidrangei pelargonia primrose i poinsecja.

Żółknięcia liści. Chorobę często określa się jako żółtaczka, i wyraża się w tym, że pozostawia się żółty. Plant oczu traci intensywność wzrostu wszystkie pędy się niezwykle kruche z uwagi na fakt, że gromadzą się one duże ilości skrobi. Każda komórka rośliny stopniowo zatkane skrobi. Choroba ta często występuje wraz z mozaikami i razem są one niezwykle silne uciskać roślin.

Jednak zdarza się, że dotyka tylko jeden oddział żółtaczka niektóre rośliny, a wszystkie pozostałe pędy rosną jak przedtem.

Teraz porozmawiajmy na temat sposobów zwalczania chorób wirusowych. Główna trudność polega na dokładną diagnozę i identyfikacji konkretnej choroby. Chemikalia do wirusów bojowych nie używać. Głównym sposobem walki — w celu zapobiegania chorobom, ale musi prowadzić stałą walkę szkodniki i wektorów choroby. Najwięksi przewoźnicy — wciornastki i mszyce, tutaj z nimi walczyć i być skierowane główną siłę.

Jednak, gdy choroba już nastąpiło, należy natychmiast usunąć wszystkie uszkodzone części roślin, tak, że choroba nie rozprzestrzeniła się na zdrowych gałęzi. Rośliny mniej podatne na choroby, jeśli dać im dobrą opiekę długoterminową i regularnie karmić nawozów i mikroelementów.

Chroń swoje zakłady!

Share →