Witamina D3 dla niemowląt

Witamina D3 dla niemowląt

Przede wszystkim należy zauważyć, że witamina D3 neonatal paediatrician przewidziana, aby zapobiec powstawaniu krzywicy. Zaleca się rozpocząć podając lek szybko, jak to możliwe, ale co do zasady, do jego powołania jest zasadny.

«Lato» oraz dzieci i witaminy D3 «Zima»

Być może niewiele osób wie, że przepisują witaminy D3 w większości przypadków, dzieci, które urodziły się w zimie, zwłaszcza jeśli są one obserwowane objawy krzywicy. Fakt, że korpus noworodków oraz konieczność uzyskania tego elementu może, oprócz leku, tylko słońca, które praktycznie nie zimy. Należy tu zauważyć, że witamina D3 jest przewidziany dla niemowląt w pojedynczych dawkach, w zależności od przypadku.

W związku z tym dzieci, które urodziły się wiosną i latem witaminy D3 jest znacznie mniej zalecane. Jak już wspomniano, jest wytwarzana przez organizm w słońcu i dlatego nie może się bez niego obejść, po prostu się bardziej na ulicy, ale należy upewnić się, że dziecko nie jest zbyt gorąco.

Wszyscy lekarze mówią, że najlepsze i najbardziej naturalnym sposobem uzyskania jakichkolwiek pierwiastków śladowych i witamin, w tym D3 — karmienia piersią. W tym przypadku matka musi przestrzegać zaleconej diety i, jeśli to konieczne, podjąć kompleksy witaminowe, zaprojektowane specjalnie dla kobiet karmiących piersią.

Jeśli organizm witaminy D3 nie wystarczy

Jeśli dziecko w organizmie brakuje witaminy D3, można zaobserwować w rozwoju takich naruszeniach i stanie:

  • Zaburza funkcji skóry;
  • Obniżone obronne w organizmie dziecka;
  • Cierpi systemu wizyjnego;
  • Słabo wchłania minerały;
  • Naruszane procesy metaboliczne;
  • Cierpi układu kostnego, w tym z dziąseł i zębów.

Po prostu, jeśli ciało noworodka to nie można pominąć ten element, jego szkielet będzie późno w rozwoju, będzie słaby, a także pojawią się inne naruszenia. W związku z tym dziecko będzie powoli rosnąć i stają się osłabione.

Pozostaje on do zrozumienia problemu, jak podano witaminy D3 noworodka.

Dawkowanie

W przypadku normalnego rozwoju dziecka, to znaczy, jeśli on nie ma krzywicy i innych naruszeń w rozwoju, dzień wystarczająco dużo dla niego, aby dostać 500 jm równą 12,5 mikrograma. Jednak konieczne jest karmienie piersią, podczas gdy mleko matki powinny być dobre. Należy również jeść więcej pokarmów zawierających witaminę D3.

Teraz przyjrzyjmy się sytuacji, gdy karmienie piersią nie jest możliwe, a dziecko nie dostaje wystarczająco dużo mikroelementów z pożywienia. Jak dać witaminę D3 noworodka w tym przypadku? Najbardziej powszechnie stosowane dodatki, które zawierają element lub kompleksy witaminowe. W każdym przypadku muszą one być wykorzystane za zgodą pediatry.

Należy zauważyć, że jeśli podejście do diety dziecka dokładnie i przestrzegać wszystkich zasad i zaleceń, stosowanie takich dodatków nie są potrzebne.

Share →