Wodorosty (algi): skład, właściwości, kalorie ...

Wodorosty (algi): skład, właściwości, kaloryczne i korzyści z wodorostów. Leczenie wodorosty

Wodorosty. lub wodorosty — ulubione i popularne glonów spożywane przez ludzi, jak żywność. Sto lat temu, ludzie zdali sobie sprawę, że jedzenie wodorostów, można nie tylko dłużej młoda i piękna, ale także do utrzymania zdrowia oraz choroby-pozbyć.

Kelp często wydobywa się w Morzu Japońskim, w morzach północnych, ale to jest również w innych częściach świata oceanu. Laminaria (blaszki) w języku łacińskim — płyta, i te glony naprawdę wygląda jak płyty: są one stworzone przez naturę w postaci szerokich pasów — gładkie lub pomarszczone, siatkę przypominającą. Taśmy te mogą rosnąć dość długi — do 13 m, więc się Laminaria łatwe.

Niewiędnącego popularność wodorostów ze względu na jego bogatą i unikalną kompozycją. Niezbędne aminokwasy w niej zawarte są w stanie wolnym, a więc jest bardzo łatwo przyswajalne przez nasz organizm.

Skład wodorostów

Kwasu glutaminowego — jeden z podstawowych aminokwasów Laminaria. i odbierać nam lepiej niż tam, nie z półfinałów, bogato doprawione MSG. W wielu wodorosty musimy minerały: sód, wapń, magnez, siarka, krzem, żelazo, fosfor, ale najważniejsze — i potasu jod. Wszelkie witamin — A, C, E, K, D, grupa B; tłuszcze, białka, alginiany — substancje, które wspierają nasz układ odpornościowy, tak; wielonienasycone kwasy tłuszczowe i inne biologicznie czynne związki pochodzenia naturalnego.

Taka konfiguracja jest Laminaria zdrowa żywność i lekarstwa, możliwość pracy zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Wodorosty używane w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym ; Jest on oparty na uwalnianie biologicznie aktywnych dodatków do żywności i kosmetyków. Błonnik, który jest bogaty w wodorosty, współpracuje w ramach każdej diety, poprawia trawienie i pozwala nam czuć się świeżo i zdrowo.

Po wyekstrahowaniu z Laminaria wody suszyć — w nim wilgoci około 80%, jednak w procesie suszenia wszystkich składników pokarmowych i składników odżywczych są zachowane.

Właściwości lecznicze wodorostów

Brunatnic Medical jest uważane głównie dlatego, że ma wiele jodu. który teraz stał się jednym z najważniejszych elementów — osoby z chorobami tarczycy dziś bardzo. Do zapobiegania endemicznego wola, a także choroby Gravesa i nadczynności tarczycy stosuje się proszek wodorostów — to również zapisywane wiele właściwości leczniczych.

Możesz myśleć, że uda nam się jod z różnych leków i suplementów diety, i to jest również opcja, ale świeże wodorosty jest znacznie bardziej użyteczne i uzdrawiając wszystkich leków syntetycznych. Jod zawiera znacznie więcej niż rośliny lądowe, i to jest łatwo przyswajalne w ale stabilna forma i nie zawali się od wpływów zewnętrznych — jest jod organiczny. W krajach rozwiniętych, dawno temu nauczyłem się, aby dodać wodorosty w żywności, w tym chleba.

Bardzo skuteczne wodorostów z odbytnicy, zapalenie jelit, zaparcia atoniczny i innych chorób przewodu pokarmowego.

Laminaria w medycynie ludowej:

Leczenie wodorosty

W medycynie ludowej, istnieje wiele sposobów korzystania z wodorostów. jego użycie w środku, są one traktowane powierzchownie, i po prostu przygotowanie jej pyszne dania, które pomagają chronić przed chorobami.

W chorobach gardła, jamy ustnej, dróg oddechowych (Zapalenie gardła, zapalenie oskrzeli, zapalenie jamy ustnej, zapalenie dziąseł, zapalenie krtani, zapalenie gardła) są bardzo pomocne do płukania wodą, suszone wodorosty, które namoczone. Z samo można zrobić z inhalacji wody dla przeziębienia, katar, kaszel, zapalenie zatok: jest podgrzewana na małym ogniu w rondlu, chude nad głową pokryte grubą ręcznikiem i wdychać przez pary. Procedurę tę powtarza się 2 razy dziennie.

Choroby skóry, zapalenie stawów i reumatyzm mogą być traktowane z kąpieli z laminaria. Suszone wodorosty (3-4 łyżki) parzona wrzątkiem w termosie (1 litr). Musimy nalegać, 12:00, a następnie odcedzić i dodać do wody do kąpieli.

Kąpiel przyjmować codziennie przez 30-60 minut; Woda nie powinna być gorąca — nie więcej niż 38 ° C. Po ręcznik, ale potem znowu waliło wodą, która została namaczania wodorosty, nosić zamknięte piżamę i idź do łóżka bez suszenia więcej.

Strajki, wyprysk, bóle stawów leczonych okład z wodorostów: Pour garść suchego surowca z gorącą wodą (0,5 litra), pokrywy, zawinąć i nalegać 30 minut. Następnie naciśnij wodorosty i wannę umieścić na ból miejscu, obejmujący górną warstwę i wełniany szalik. Trzymaj kompres 02:00.

Codziennie lub co najmniej dzień jeść dania wodorost specjalistów zaleca w wielu problemów: atonia jelit, zaparcia, choroby przewodu pokarmowego, nadciśnienie, słabym wzrokiem, choroby oczu, miażdżycy tętnic, niedokrwistości, wole, itp

Wodorosty z cellulitem

Wodorosty mogą nawet pomóc pozbyć się cellulitu. Jest warzone z wrzącą wodą i nalegać na okład, a następnie filtrowane, odsączone, dodać sok z ½ cytryny, żółtek jaj i olejków eterycznych. kamforowy — 20 kropli olejku z cytryny — 10 kropli.

Wszystko dokładnie wymieszać, stosuje się do obszarów problemowych — skóra powinna być czysta — i przykryć folią spożywczą. Miej godzin. Możesz wykonywać ćwiczenia, ale jeśli jest to niewygodne, po prostu położyć się pod ciepłym kocem bardzo.

Procedura ta może zostać powtórzona 2 razy tygodniowo.

Kelp można kupić w każdej postaci: konserwy, gotowe sałatki, gotowane kapusty i suche. Sprzedam suche jeszcze bardziej wygodne, ponieważ zawsze można gotować tyle żywności, ile potrzeba.

Ograniczenia w zakresie korzystania z wodorostów nie jest: to jest możliwe, aby jeść cały czas, ale nadużywanie może prowadzić do nadmiernego gromadzenia jodu w organizmie — zwłaszcza, jeśli są wrażliwe. Dla zapobiegania chorobom tarczycy co jeść w dzień 2 łyżeczki algi w jakiejkolwiek formie.

Naukowcy odkryli, że wodorost nie tylko zapobiega powstawaniu miażdżycy i regeneruje ciała, zwiększenie żywotności. Japończycy, którzy stale jeść wodorosty, co tłumaczy ich zdrowia i długowieczności: Zauważyłem, że po przeniesieniu do innych krajów mają 10 razy większą częstość występowania.

Oprócz jodu w wodorosty zawiera substancja jest antagonistą cholesterolu, więc ludzie w których dieta jest obecny stale, złogi cholesterolu w ścianach naczyń krwionośnych powstają. W tkankach również przełożone nadmiar cholesterolu — przerywa i wydalane z organizmu.

Kolejne właściwości lecznicze: wodorosty zapobiega powstawaniu zakrzepów krwi. normalizujący krzepnięcia krwi — tylko można używać go na 10% lub więcej w celu zmniejszenia tzw indeks protrombiny. Kelp zawiera również substancje, które działają podobnie jak hormony, a także mają wpływ antymiażdżycowo.

Kalorii wodorosty

Wiadomym jest, że w wodorostów niewielu kalorii — tylko 5,4 kcal na 100 gramów. ale nie każdy wie, że ten produkt jest w stanie zmniejszyć apetyt. Musimy jeść co najmniej 300 gramów kelp w tygodniu, aby zatrzymać chcą przekąski na każdą okazję. Powód jest prosty: w kelp wielu witamin i minerałów, które są bardzo szybko wchłaniane przez organizm; apetyt wraca do normy, nadwagi i out.

W diecie wodorostów jest często iz powodzeniem stosowane.

Przeciwwskazania do stosowania wodorostów

Jarmuż morze można jeść, nie wszystkie. na otarcia, wysypki, choroby krwotocznej, zapalenia nerek, gruźlicy, ostre choroby układu pokarmowego, nadczynność tarczycy, alergii, nie ma.

Kobiety w ciąży mają również jego zabronione — bo jodem przeciwwskazane: można to łatwo przenikają przez łożysko i powodować wady płodu, i gromadzą się w gruczołach mlekowych. Jednakże, jeśli chcesz zjeść sałatkę z wodorostów, lepiej sobie na to pozwolić — w rozsądnych granicach; w mgnieniu oka, można skonsultować się z lekarzem.

Share →