Wrzód żołądka. Objawy

Wrzód żołądka. Objawy

Choroba wrzodowa – przewlekły proces, który charakteryzuje się długim przejścia. Czas gdy wrzód przejawiać się w zależności od stopnia zaawansowania choroby, wieku i płci pacjenta i innych czynników.

Główne objawy choroby wrzodowej żołądka i 12 wrzodu dwunastnicy jest uważany za ból, który pojawia się w nadbrzuszu. Jeśli pacjent jest wrzód żołądka objawy jak: bóle w lewej, środkowej lub górnej części żołądka. Ból w prawym boku charakterystycznym choroby wrzodowej dwunastnicy. Czasami ból spowodowany przez choroby wrzodowej może być udzielona w klatce piersiowej lub w tył.

Ból mają inny charakter i intensywność. W większości przypadków ból jest nudne, nudne, ból, mrowienie lub napadowe. Około jedna trzecia przypadków ból jest bardzo silny.

Epizodów bólu wynikającego z wrzodów trawiennych, w zależności od czasu w przypadku, są podzielone na kilka grup:

Na początku bólu u osób cierpiących z powodu choroby wrzodowej, występują w ciągu 30-60 minut. po posiłkach i rosną wraz z upływem czasu. Typowo, wrzód żołądka, który jest objawem początku bólu, utworzona w górnej części. Ponieważ stężenie kwasu chlorowodorowego w zwiększa żołądka, ból ewentualnie wzmocniony.

Po kilku godzinach przemieszcza żywności do dwunastnicy zmniejszyć kwasowość w żołądku, a ból ustąpi.

Ból później pojawić się w połowie lub dwie godziny. Po posiłku, a typowe dla przewlekłej choroby wrzodowej. Bóle głodowe, jak sama nazwa wskazuje, pojawiają się na czczo, po 5-6 godzin. Po posiłku. Jeśli cokolwiek pacjent picia lub jedzenia, bóle zatrzymuje. Ból w nocy mają taką samą naturę jak głodny, występuje tylko w nocy.

Należy zauważyć, że głód i ból nocny bardziej charakterystyczne dla wrzodu 12 wrzód dwunastnicy.

Opisując wrzodów żołądka i objawy choroby, nie mówiąc już o zgagę, który czuje się jak pieczenie w karku. Zgaga jest połknięcia zawartości żołądka przez dolny otwór.

Zazwyczaj pojawia się piekący ból w żołądku. W niektórych przypadkach, zgaga jest jedynie objawem choroby wrzodowej. Często pacjenci widać odbijanie wrzód żołądka z charakterystycznym kwaśnym smaku.

W okresie zaostrzenia choroby wrzodowej nudności.

Osoby cierpiące na choroby wrzodowej, zazwyczaj mają wysoki lub normalny apetyt, ale rzadko otyłych. Około połowę ulcer towarzyszy zaparcia, które są spowodowane przez zakłócenia normalnego funkcjonowania jelit, jak również niektórych leków.

Share →