Wysokie ciśnienie krwi - co robić?

Wysokie ciśnienie krwi Co robić?

Wysokie ciśnienie krwi — Jednym z najbardziej powszechnych chorób na całym świecie. Według statystyk medycznych, na 10 ludzi na planecie istnieje wysokie ciśnienie krwi. Na nadciśnienie, jak choroba może stwierdzić, że kiedy ciśnienie jest większe niż 120/80. Ale nie zawsze, wysokie ciśnienie krwi może towarzyszyć osobie na co dzień.

Z wzrost ciśnienia u ludzi bóle głowy, jest stale w stanie szaleństwa, nie ma gorączki, czerwona twarz, istnieje zwiększone pocenie się. Ale ręce odwrotnie, chłodzone.

Po uruchomieniu podwyższone ciśnienie, obrzęk i duszność pojawia się, nawet w momencie, jak dana osoba wykonuje jakieś ćwiczenia, ale kiedy jego ciało jest w spoczynku.

Przyczyny i objawy

Kilka odrębnych grup powoduje wysokie ciśnienie krwi:

  • Przejściowy wzrost ciśnienia krwi jest wynikiem picia alkoholu, z intensywnej aktywności fizycznej, nadmierne spożycie herbaty lub kawy, z przyjmowaniem leków, zwłaszcza doustnych środków antykoncepcyjnych.
  • Zwiększone ciśnienie na skutek zwiększenia napięcia naczyniowego i pogrubienia ściany naczyń. We wczesnych stadiach choroby tętnic i tętniczek tylko spazmiruyutsya w określonych sytuacjach, na przykład podczas sytuacji stresowych. Skurcz naczyń zapobiec serce krążyć krew normalnie. Wraz z rozwojem choroby charakteryzuje się skurcz ciągu całego czasu, co prowadzi do zagęszczania ścianek naczynia.
  • Zwiększenie charakterystyki ciśnienia w rozwoju chorób, takich jak choroby nerek. Ten typ nazywany jest nadciśnienie wtórne.

Co zrobić i jak zmniejszyć domu

Niezależnie od przyczyn wysokiego ciśnienia krwi powinny skonsultować się z lekarzem, który po kilku badań przepisze odpowiednie leczenie. Nie zapominajmy, że wysokie ciśnienie bezpośrednio negatywny wpływ na serce, powodując wiele chorób, w tym zawału serca i udaru mózgu. Dlatego, żartując z wysokim ciśnieniem krwi nie trzeba. Nadciśnienie — choroba że prawie nie mogą być leczone, przynajmniej jeśli to jest nadciśnienie pierwotne.

W drugorzędne, aby wyeliminować potrzebę wysokiego ciśnienia krwi, aby rozwiązać problemy z chorób spowodowanych przez nadciśnienie.

W domu, można zrobić tradycyjne leki, które na chwilę i normalizuje ciśnienie krwi. Tak więc, można przygotować wywar z kwiatów głogu liście jemioły ziołowym cottonweed i motherwort. Należy ze sobą zabrać wszystkich tych składników równo, wszystko miesza.

4 łyżki mieszaniną ziół podjęte litra wrzącej wody, w których trawa Uwielbiałem noc. Przed otrzymaniem naprężenia infuzji i podjąć 0,5 szklanki trzy razy dziennie godziny po jedzeniu. Przydatne w nadciśnienie świeżego soku z pietruszki i marchwi, grejpfruta i pomarańczy.

Spróbuj przenieść jak najwięcej, nie jeść słone potrawy i alkoholu, rzucić palenie i poćwiczyć.

Wysokie ciśnienie w ciąży

Jeśli wzrost ciśnienia w ciąży pojawia się w łagodnej postaci, nie wpływa niekorzystnie na stan zdrowia kobiet i dzieci, ale nagły skok ciśnienia krwi, lekarze często zrezygnować do leczenia kobiet. Fakt, że zbyt duże ciśnienie wpływa negatywnie na funkcjonowanie łożyska, która może wtedy nie jest w stanie spełniać swojej funkcji. Z tego powodu, owoców cierpienia i jeżeli lekarz nie do stabilizacji ciśnienia, możliwe jest śmierci płodu.

W każdym razie, kobiety nie powinny ignorować porady lekarza.

Share →