Wzdęcia u niemowląt

Wzdęcia u niemowląt

Wzdęcia u niemowląt. Co to jest, że

Wzdęcia u niemowląt (kolki jelitowej) są zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego (GIT). To jest problem, dla których nie ma żadnych uszkodzeń strukturalnych dla układu pokarmowego, a procesy biochemiczne w nich przejść normalnie. Zaburzenia te są fizjologiczne dojrzewanie przewodu pokarmowego w okresie i zajęła pierwsze miejsce (50-90%) wśród wszystkich chorób układu pokarmowego w danym wieku.

Wzdęcia u niemowląt. Przyczyny

Wzdęcia u niemowląt z kilku powodów życia. Młodzi niemowlęta mają anatomiczne i fizjologiczne cechy, które odróżniają go od ciała osoby dorosłej. To nie odnosi się tylko do fizycznego, rozwoju umysłowego, ale również praca wszystkich narządów wewnętrznych.

Oznacza to, że te funkcje w układzie pokarmowym.

Żołądek noworodków jest usytuowana powyżej poziomej, niż u dorosłych. Cecha ta ułatwia wejście treści żołądka do przełyku, które łatwo pojawiają się mitralnej i wymioty. Ściany mięśni brzucha są rozwinięte, ze względu na to, co może być opóźnione ewakuacji (promocja) pokarmowych z żołądka do jelita.

Gruczoł śluzówka również funkcjonalnie dojrzałe – wytwarzają mniej soku żołądkowego o niższym stężeniu kwasu solnego (jest to niezbędne do trawienia w żołądku i kontynuuje). Mimo tych wszystkich funkcji oferowanych przez naturę do prawidłowego trawienia mleka matki, tworzą pewne trudności dziecka.

Ponadto dla właściwości struktury i funkcjonowania żołądka i jelit u niemowląt przyczynia się do wzdęć i innych czynników. Zalicza się tu intensywny enzymu metabolicznego systemów niedoskonałe niepełne tworzenie biocenozy (kompozycja bakteryjna) jelita niedojrzałość ośrodkowego układu nerwowego.

W ten sposób, warunki do powstania chorób przewodu pokarmowego, w tym na wzdęcia. Oprócz wszystkich wyżej wymienionych powodów, czasami matka sama stwarza takie warunki wstępne. Te warunki to niezgodność z diety, w rzeczywistości wszystko, że zjada matkę karmiącą, dostaje się do organizmu dziecka z mlekiem. Więc po prostu bezwzględnie przestrzegać ścisłej diety, nie jeść pokarmów, które powodują wzdęcia.

Nieprawidłowe karmienie piersią może przyczynić się do zapewnienia, że ​​żołądek dostaje dużo powietrza, co prowadzi do rozciągania ściany żołądka i pojawienia się objawów.

Wzdęcia u niemowląt. Dowód

Gdy staje się niespokojny, wzdęcia noworodka. Trzymał sowa nogi, przyciska je do brzuszka, płacz, czasem nawet nie chce jeść. W badaniu, brzuch jest spuchnięte. Atak trwa od 02:50 godziny, niezależnie przechodzi, gdy gazy odlotowe i kał.

Na tym tle, ogólny stan dziecka nie cierpią.

Rozpoznanie kolki jelitowej objęte wzdęcia noworodka łącznie co najmniej trzy godziny dziennie, w odstępach nie krótszych niż trzy razy w tygodniu.

Wzdęcia u niemowląt. Pomoc

Od niepamiętnych czasów, moja matka próbowała pomóc jego oszołomienie i łagodzenia jego stan. Wiele przepisów przekazywane z pokolenia na pokolenie, a niektóre z nich nadal są używane przez nowoczesną mamą. Przypomnijmy kilka domowych sposobów radzenia sobie z kolką. Pierwszy – ten masaż brzuszka. Odbywa się w kierunku ruchu wskazówek zegara, z delikatnym pompowania. Niektóre matek używania pieluchy podgrzewany żelaza, który jest stosowany do brzucha niemowlęcia.

Często pomaga wprowadzenie niektórych dziecko na brzuchu. W ciężkich przypadkach można umieścić rurkę pary, ale trzeba mieć pewne umiejętności, a metoda ta nie może być stosowane regularnie. Najczęstszym sposobem radzenia sobie z wzdęcia u niemowląt – używać wywary z ziół (rumianek), koper.

Do leczenia wykorzystuje kilka klas leków. Przeciwskurczowe (drotaverin bromek Prifiniya) łagodzi skurcze jelit, co ułatwia odprowadzenie gazów. Preparaty zawierające mikroorganizmy (Lactobacilli bifido), przeznaczonych do usunięcia dysbioza, który w tym wiek fizjologicznych.

Motoryki jelit używki stosowane są (domperidon), aby przyspieszyć przepływ treści jelitowej. Istnieje również grupa leków «jedzenie» pęcherzyki jelitową śluz, w którym gaz jest (na podstawie preparatów Simetikon).

Niestety, nie zawsze można zrobić masaż i ciepłe pieluchy. I narkotyków często mają dość ograniczoną pojemność i nie spełniają oczekiwań. Dla bezpiecznego i kompleksowego leczenia wzdęcia u niemowląt powinny odnosić się do leku Iberogast, sprawdzone sposoby medycyny naturalnej.

Wzdęcia u niemowląt. Naturalne lekarstwa

Iberogast — to złożony preparat ziołowy, który oprócz wiatropędnym (promuje odprowadzania gazów), posiada także przeciwskurczowe (tj łagodzi skurcze mięśni żołądka i jelit), efekt antybakteryjny i kojące.

Iberogast cechą jest to, że reguluje pracę mięśni przewodu pokarmowego selektywnie. To jest miejsce, gdzie nie ma skurczu, obniża napięcie, a w razie potrzeby – stymuluje. To unikalne właściwości leku zawdzięcza swój główny składnik – wyodrębnić Candytuft slajd. Ponadto do jej części leku zawiera ekstrakty z rumianku (działanie przeciwzapalne i rozkurczowe), melisy i mięty (uspokajająco), a także owoce kminku i ostropestu, glistnika i lukrecji.

Peppermint ma również właściwości choleretic, która poprawia procesy trawienia.

Ważne zalety Iberogast prawie zupełny brak przeciwwskazań (może być stosowany u dzieci od pierwszych dni życia), a łączny efekt, który daje odpowiedź na różnych mechanizmach wzdęcia u dzieci.

Nie zapominaj, że noworodek lek może wyznaczyć lekarza, jak wzdęcia i bóle brzucha mogą być objawy ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego patologii chirurgicznej (niedrożność jelit),.

Więcej na ten temat

Rośliny lecznicze candytuft slajdów

Candytuft Hill — Roczna wysokość roślin 10-40 cm. Jego pędy są wyprostowane, selera. Liście są podłużne, w kształcie klina, tępe. Czytaj więcej

Share →