Zakażenia w chirurgii

Zakażenia w chirurgii

Naruszenie zasad aseptyki i antyseptyki w chirurgii, jak podczas zabiegu, a po to może być przyczyną zakażenia ropne w chirurgii.

Rozwijania się zakażenia w chirurgii

Zazwyczaj proces zapalny występuje w miejscu wprowadzenia do rany drobnoustrojów chorobotwórczych. Początek i postęp zapalenia zmniejsza ogólną odporność organizmu, prawie zawsze u pacjentów szpitali chirurgiczne każdego profilu. Cukrzyca prowadzi zwykle pacjentów do szpitala oddzielania zanieczyszczonego operacji. Choroby pyo-inflammatory nie może nastąpić tylko komplikacji procedur chirurgicznych, ale również jedną z głównych przyczyn złego traktowania dla chirurga.

Podobnie jak inne choroby, ropne zapalenie każdej lokalizacji odbywa się w połączeniu z czynnikiem etiologicznym, wrażliwej organizmu i warunkach otoczenia, w jakim oddziałują.

Środek etiologicznym zakażenia ropne w operacji mogą być różne mikroorganizmy. Ten gronkowce, Pseudomonas aeruginosa, Streptococcus, Escherichia coli i kilka innych również powodować zapalenie ropne tkanek tlenowych. Ten typ zakażenia dotyczy niespecyficzne.

Zanieczyszczenie rany naziemnych, głębokie rany zamknięte przyczynić się do powstania infekcji beztlenowych, tj. Zakażenia E warunkuje do powstania których jest niemal całkowity brak dostępu tlenu do rany. Przykładem takiego zakażenia jest zgorzel gazowa.

Specjalny zakażenia chirurgiczne występuje, gdy wchodzi do rana błonicy, tężcowi, wąglika i innych. Ponadto, izolowane gnilnych infekcji.

Kontakt z agentem etiologicznego w przestrzeniach komórkowych lub jamy ciała prowadzi do zmiany od typowych komórek i substancji biologicznie czynnych (migracji leukocytów w obszarze zapalenia, zwiększenie przepuszczalności naczyń, itp). Wszelkie ropne zapalenie towarzyszy ogólnych i miejscowych objawów zakażenia. Objawy miejscowe obejmują następujące pięć: zaczerwienienie, ból, gorączka, obrzęk i zaburzenia. Identyfikowanie tych objawów dokładnie określić zapalenie zewnętrznej lokalizacji.

Poza tym, to tylko niektóre z typowych objawów zatrucia ropnej. Należą do nich gorączka, często trwa gorączkowy charakter, osłabienie, senność, drażliwość, obniżenie wydajności, senność, bóle głowy, brak apetytu i inne. Procesy zapalne są zlokalizowane w narządach i jam ciała, które są niedostępne dla bezpośredniego badania można się spodziewać, w obecności typowych objawów choroby zakaźnej.

Share →