Zakrzepowe zapalenie żył kończyn dolnych

Zakrzepowe zapalenie żył kończyn dolnych

Zakrzepowe zapalenie żył — choroba, która występuje, gdy zakrzep żyły okluzji, w wyniku zapalnym żyły ściany. Odróżnić zakrzepicy żył głębokich i ostrego zakrzepowego zapalenia żył. Ten ostatni występuje zwykle nagle i towarzyszy gorączka.

Mniej powszechne zakrzepowe zapalenie żył kończyn górnych.

Przyczyny zakrzepowe zapalenie żył nóg:

 • Powikłania choroby żylaków
 • Choroby zakaźne
 • Powikłania ciąży i porodu
 • Stosowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych
 • Nadmierna ekspozycja na słońce

W zależności od anatomii, przeznaczy 2 typy choroby:

1) Ostre zapalenie zakrzepowe żył powierzchownych żył kończyn dolnych. To zapalenie żył, w którym ściany zbiornika są utworzone skrzepliny. Najczęściej występuje w ostrej zakrzepowe żył pacjentów tle żylaków.

Objawy zakrzepowego zapalenia:

 • Ból ostry rysunek w trakcie oddziaływania żył
 • Fervescence
 • Wymowa zaczerwienienie i obrzęk wzdłuż żyły

Zakrzepowe zapalenie żył kończyn dolnych – nie jest najczęstszą chorobą, ale odnosi się do liczby niebezpieczne. Ostrego zakrzepowego zapalenia żył charakteryzuje się intensywnością rozwija się w ciągu kilku godzin. Jeśli nie wypełnił niezbędnego leczenia zakrzepowego zapalenia żył kończyn dolnych, choroba może stać się przewlekły. Leczenie ostrego zakrzepowego powinny być aktualne.

Najnowsze techniki pozwalają osiągnąć rezultaty w możliwie najkrótszym czasie.

2) zakrzepica żył głębokich (DVT)

Zakrzepowe zapalenie żył (zakrzepica) rozciąga się od żył głębokich występuje ostre, ciężkie zapalenie w ciągu kilku godzin. W tej postaci choroby utworzonej skrzepliny w jednej z żył głębokich (są głęboko mięśni kończyn).

Żył głębokich, zakrzepowe zapalenie żył częściej występuje u pacjentów, którzy ze względu na chorobę przedstawia reszty złoża. Zastój krwi w żyłach i zwiększa ryzyko tworzenia się skrzepów. Leczenie zakrzepowego zapalenia przeprowadzonym głębokim przez doświadczonego lekarza phlebologist.

Objawy zakrzepicy żył głębokich kończyn dolnych:

 • Ciężkie obrzęki i wzrost dolnej nogi lub kończyny
 • Niebieskawy skóry (sinica)
 • Ukłucie

Leczenie zakrzepowego zapalenia żył

Po postawieniu diagnozy lekarz «zakrzepowe zapalenie żył kończyn dolnych», Leczenie powinno być starannie zaplanowane. Po pierwsze objawy ostrego zakrzepowego zapalenia żył, wezwać lekarza w domu. Self-leczenie zakrzepowego zapalenia żył kończyny dolnej jest zabronione. Przede wszystkim, trzeba uspokoić pacjenta, złamana noga powinna być uniesiona.

Ważne jest, aby wiedzieć, że gdy niezależne wykorzystanie różnych maści, masowanie w domu, leczenie ostrego zakrzepowego stać się niebezpieczne. Skrzep może zerwać i uzyskać przez naczynia krwionośne w płucach.

Dla skutecznego leczenia zakrzepowego zapalenia żył powinien:

1 ) Pobierz konsultacje doradztwo / wyjścia z phlebologist.

Na wstępnej konsultacji lekarz-phlebologist przeprowadza oględziny w celu określenia stopnia uszkodzenia skrzepów żylnych, a następnie przypisuje USG skanowanie dwustronne żył.

2) ultradźwiękowe skanowanie dwustronne żył.

Zakrzepowe zapalenie żył z żył kończyn dolnych metodą ultradźwiękową dochodzenia w celu ustalenia wielkości obszaru dotkniętego zakrzepicy żylnej i drożności.

3) Leczenie zakrzepowego zapalenia w naszym centrum odbywa się za pomocą mikrochirurgicznego interwencji (w znieczuleniu miejscowym). Istotą tej operacji polega na ligację pnia żyły. To całkowicie eliminuje ryzyko wystąpienia zakrzepów krwi w żyłach głębokich, przez który wybuchł zakrzepu krwi może dostać się do płuc.

4) leczenie zakrzepicy żył głębokich w naszym centrum prowadzi się sposobami konserwatywnych. Na podstawie badania klinicznego i dwukierunkową ultrasonografia żył phlebologist opracowuje indywidualny program leczenia, który obejmuje antybiotyki, środki przeciwzapalne i antybiotyki uciśnięć.

Poniżej są ceny do leczenia żylaków w naszym centrum. Więcej szczegółowych informacji na temat kosztów leczenia żylaków, można dowiedzieć się telefonicznie +7 (495) 929-70-37.

Nasi lekarze

Do Twojej dyspozycji — zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Wszystko leczenia w naszej klinice jest utrzymywana osobiście kontrolowane przez kierownika kliniki, MD Yudin Roman Yu

Share →