Zapalenie błony śluzowej żołądka: objawy, rodzaje diety

Zapalenie błony śluzowej żołądka: objawy, rodzaje diety

Ostra zapalenie żołądka śluzowych ścian żołądka. Zazwyczaj pojawia się ostre zapalenie żołądka i rozwijać w ciągu kilku godzin lub dni. Zapalenie błony śluzowej żołądka objawia się z powodu niedożywienia, z alkoholu na pusty żołądek, na zatrucie organizmu, obecność alkoholu w tandemie i stresu.

W niektórych przypadkach, ostre zapalenie żołądka może być związane z długotrwałym stosowaniu leku.

Zapalenie błony śluzowej żołądka: objawy, rodzaje diety

W jaki sposób choroby

Choroba ta objawia się ostrym bólem w okolicy nadbrzusza. Ból staje się silniejszy po posiłku lub na czczo. Ból pojawia się nagle w postaci ataków skurcze lub kolka. Czasami nudności, kwaśne odbijanie, welony skleroznogo się blado. Nie może być niewielkie drżenie rąk.

W przypadku toksyczności długoterminowej, zapalenie błony śluzowej żołądka towarzyszą wymioty, czasem z krwią.

Zaburzenia żołądka wraz zaparcia lub biegunki, wyglądu brązowego stolca, ponieważ krew przechodzi z żołądka. Stan ten może się nasilić ze względu na fakt, że rośnie ból głowy pojawia się krople zawroty głowy, osłabienie, ciśnienia.

Rodzaje zapalenia błony śluzowej żołądka

  • krwotoczną;
  • Olbrzym przerostowa;
  • sztywne;
  • polypous zapalenie błony śluzowej żołądka.

Rozpowszechnioną formą przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka jest uważane helkobakterny. Jest to spowodowane przez bakterie Helicobacter pylori, które wchodzą do żołądka, i są w stanie żyć tam przez długi czas, uszkodzenie błony śluzowej żołądka.

Dieta na zapalenie błony śluzowej żołądka

Dieta na zapalenie błony śluzowej żołądka

W przypadku zapalenia błony śluzowej żołądka z zaburzeniami czynności wydzielniczej (z niskim lub normalnym kwasowości) jest dieta zupa (warzywa i Krupová) w bulionie o niskiej zawartości tłuszczu, chude mięso, niskotłuszczowe ryby, świeże produkty mleczne, ciastka, suchy chleb z różnych odmian owoców i warzyw. Lepiej jeść co najmniej pięć razy dziennie, najlepiej — w postaci puree.

Zapalenie żołądka z podwyższonym wydzielaniem żołądkowym funkcji zaleca się dietę, która jest zdolna do neutralizacji nadmiernego wydzielania kwasu solnego. Albo nie zaleca się jeść smażone. Produktów wolno jeść jogurt, mleko, jogurt, ser, świeże łagodny ser, ser, śmietana, jogurt. Jajka ugotować na parze lub gotowane.

Chude mięso i ryby jest również lepiej gotować.

Nie wolno jeść

Musiał zrezygnować z alkoholu – całkowicie. Znacznie ograniczyć zużycie świeżo upieczone bułki lub słodycze, bułki, twardego sera, chleba żytniego, rośliny strączkowe (groch, fasola, soczewica), gruby makaron, jajka, tłuste mięso lub ryby, konserwy, przyprawy, chipsy i frytki, kapusta, rzepa , rzodkiewka, cebula, skórki owoców (w tym pomidorów), winogrona, boczkiem, boczkiem, śmietaną, tłuszczu, słodyczy, czekolady, wszystko ostre. Zobacz takżeNieżyt żołądka – ostre i przewlekłe: równie niebezpieczne

Share →