Zapalenie dziąseł

Zapalenie dziąseł

Prawie dwie trzecie populacji Rosji cierpi na tę chorobę w jamie ustnej, tak jak zapalenie dziąseł lub choroby dziąseł. Ponieważ jej objawy mogą być wyrażone i zasięgnąć porady lekarza tylko kilka. Zazwyczaj choroba ta jest spowodowana przez blaszki drobnoustrojów zgromadzonych na zębach, niewłaściwych uchwytów montażowych protez dzieci i inne.

Bez czasie leczenia choroby dziąseł, może mieć poważne skutki, w szczególności przyczyną zapalenia przyzębia (zapalenie rozciąga się do otaczającej tkanki zęba).

Pomoże to w antybakteryjnym żelem stomatologicznym metrogil DENTA®. które eliminują bakterie w jamie ustnej, doskonała zapalenia walczy.

Rodzaje chorób dziąseł (zapalenie dziąseł)

Nieżytowe zapalenie dziąseł

Nieżytowe zapalenie dziąseł jest najczęstszą postacią choroby. Dzieci i dorośli zaniepokojony swędzenie i dyskomfort w dziąseł, krwawienie podczas jedzenia lub mycia zębów. Rzadziej występują z niebieskiego języka zapalenia dziąseł obrzęk i ból.

Wrzodziejące zapalenie dziąseł

Nieleczone zapalenie dziąseł może rozwijać nieżytowe następującą postać choroby — wrzodziejące zapalenie dziąseł. Często przyczyny jej występowania są ogólnie hipotermia, transmisji chorób zakaźnych, beri-beri. W wrzodziejącym dziąseł dziąseł są ból i swędzenie w pierwszym, a następnie pojawia się obrzęk i sinicę tkanek.

Po naciśnięciu ewentualnego krwawienia.

Zanikowe zapalenie dziąseł

W tym przypadku, oznaki zapalenia mniej wyraźny w porównaniu z niebieskiego języka i formy wrzodu. Bez odpowiedniego leczenia następuje zanik (skurcz) tkanek miękkich, jednak poziom stopniowo obniża się dziąsła, powodując odsłoniętego korzenia zęba. Poprzez picie bardzo zimnego lub gorącego jedzenie tam ból.

Przerostowa zapalenie dziąseł

W brodawek dziąsłowych przerostową zapalenie dziąseł zaczynają rosnąć i pokrycie części zęba. Choroba początkowo przebiega bezobjawowo. Jeśli nie leczyć przerost dziąseł, a następnie w ostatnim stadium pojawiają się ból i krwawienie z dziąseł po naciśnięciu i podczas posiłku.

Przerostowa form choroby z reguły wpływa na przedniej części dolnej i górnej powierzchni szczęki gęstym rozmieszczeniu zębów lub z różnymi patologiami dentystycznych.

Rozpoznanie choroby dziąseł

Rozmowa z pacjentem.

Na wlocie dentysta zbiera historii, to znaczy informacja o zdrowie pacjenta. Podczas rozmowy lekarz zwraca uwagę na następujące aspekty.

Działalność profesjonalna.

Ogólny stan zdrowia.

Lekarz może poprosić pacjenta o niedawno przeniesionych lub przewlekłych chorób i ich procesu leczenia.

Pomoże to potwierdzić lub wykluczyć związek między zapaleniem i patologii innych narządów i układów.

 • Jakość higieny jamy ustnej.

  Dentysta poprosić pacjenta, aby powiedzieć, co szczoteczka i pasta do zębów używa, higieny jamy ustnej, jeśli ma żadnych złych nawyków (zwłaszcza — palenie).

  Przyjmuje się przyczyny procesu zapalnego.

 • Aktualne objawy.

  Lekarz zapyta pacjenta o skargach i objawy są zainteresowane. Na podstawie tych informacji, stomatolog będzie w stanie wywnioskować obecność jednego lub więcej współistniejących chorób jamy ustnej.

 • Badanie jamy ustnej.

  Egzamin ustny w celu oceny stanu zębów, dziąseł, języka i błony śluzowe. Ponadto zwraca uwagę na dentysty jest prawidłowy zgryz i obecność protezy. Jeżeli lekarz uzna, zaczerwienienie i obrzęk śluzówki jamy ustnej, obecność pytki drobnoustrojów lub kamienia w zęby, to pomaga potwierdzić diagnozę.

  Używając specjalnych kleszczy, dentysta może spróbować «potrząsnąć» zębów w celu określenia ich mobilność. Zazwyczaj odbywa się egzamin ustny całkowicie bezbolesny.

  Zapobieganie zapalenia dziąseł.

  Najlepszym lekarstwem na zapalenie dziąseł — jest zapobieganie. Potrzeba czasu, aby usunąć osad i kamień nazębny, higieny osobistej, w celu leczenia choroby zębów i wyeliminować inne czynniki, które przyczyniają się do rozwoju chorób. Z tendencją do choroby dziąseł jest wskazane, jako środek zapobiegawczy, aby oczyścić tablicę instrumentalnie u dentysty (2 razy w miesiącu 2-4 razy w roku).

  Miejscowe leczenie żelu gingivitis metrogil DENTA®.

  Dental żelu metrogil Dent ® pomaga wyeliminować przyczynę zapalenia, aby zmniejszyć ból i krwawienie dziąseł podczas szczotkowania i / lub jedzenia. Składniki aktywne żelu jest przeciwbakteryjna i antyseptyczne chlorheksydyna metronidazol. Kombinacja tych składników zapewnia wysoką efektywność środków przeciw zapaleniu dziąseł bakterii, które najczęściej powodują zapalenie dziąseł.

  Ze względu na konsystencji żelu i przyjemny smak miętowy jest łatwy w użyciu. Lek jest stosowany w leczeniu zapalenia dziąseł u dzieci w wieku powyżej 6 lat i dorosłych. Gdy żel gingivitis nanosi się ją dwa razy dziennie.

  Średni czas trwania leczenia zapalenia dziąseł – 7 do 10 dni.

  Metrogil DENTA® — «pierwsza pomoc» na ustach

  Share →