Zapalenie płuc - poważna choroba, która wymaga szybkiej diagnostyki ...

Zapalenie płuc – poważna choroba, która wymaga szybkiego rozpoznania i właściwego leczenia.

W tym przypadku, lekceważący stosunek do zdrowia może być bardzo kosztowne – a nawet życie kosztów!

Często wydaje nam się, że takie poważne problemy, jak zapalenie płuc, z pewnością minie nas. Dlatego chorzy na grypę, jesteśmy na własne ryzyko, akceptuje wszelkie «szok» narkotyków i nadal iść do pracy, mając nadzieję, że w jakiś sposób zwalczać zakażenia.

Może dowiedzieć się więcej o tym, co jest zapalenie płuc, dlaczego jest ta choroba i jakie są konsekwencje, poważnie myślimy o swoim zdrowiu.

Różne oblicza choroby

Zapalenie płuc – zapalenie tkanki płuc jest zwykle pochodzenie zakaźne. Ale zapalenie płuc wrogość. Termin ten skupia całą grupę chorób, z których każda ma swoje własne klinicznych objawów radiologicznych, a tym samym ich szczególną terapię.

W szczególności, zapalenie płuc może być centralnym, tj uchwycić małe centrum płuc (np bronhopnevmaniya, że ​​stosuje się do departamentów oddechowego i oskrzeli). Jest częściowe zapalenie płuc, ekscytujące płata.

Jest to klasyczny przykład płatowe zapalenie płuc, które dotykają głównie do pęcherzyków płucnych i przyległe części opłucnej. Zapalenie płuc może działać jako samodzielna choroby (podstawowej) i rozwijają się od innej choroby płuc (wtórnej, na przykład w kontekście przewlekłego zapalenia oskrzeli).

Ponadto, zapalenie płuc może powodować wiele patogenów pneumokoki, gronkowce: paciorkowce, i tak dalej, w związku z tym schemat D na podstawie. «moja dziewczyna wyleczyć zapalenie płuc takich leków, wtedy mi pomóc»Niedopuszczalne. Wybierz właściwą taktykę leczenia może tylko lekarz.

Bądź ostrożny!

W zależności od etiologii objawów zapalenia płuc może być inna. Mogą objawiać się jako ostre lub stopniowe. Zazwyczaj jest to gwałtowny wzrost temperatury, obfite pocenie się, osłabienie mięśni, kaszel. Ten ostatni może być nawet tak znaczna, jak w infekcjach wirusowych i tylko wydaje nieszkodliwe kaszel.

Jeśli zapalenie zaatakowanego opłucnej, może być ból pleców (w łopatki).

Jeśli zauważysz takie objawy należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Istnieją również przypadki, w których temperatura ciała zapalenie płuc wzrasta nieznacznie. Zwykle jest w podeszłym wieku i o obniżonej odporności dzieci.

Rzadko, ale zdarza się na atypowe zapalenie płuc, gdy temperatura ciała może być normalne. Dlatego też, gdy pozornie najczęstsze objawy przeziębienia, dla spokoju ducha, skonsultować się z lekarzem. Więc będziesz mieć pewność, że Twoje zdrowie nie jest zagrożone.

Gdy potrzebne są antybiotyki

Po zbadaniu pacjenta, przy najmniejszym podejrzeniu zapalenia płuc lekarz kieruje go do badania rentgenowskiego. Jeśli diagnoza zostanie potwierdzona, mianowany przez antybiotykoterapii – Sposób leczenia choroby, nie istnieje. Do czasu obu stwierdzono antybiotyki, zapalenie płuc jedną z głównych przyczyn zgonów.

Wczesne rozpoczęcie leczenia, tym bardziej udane odbędzie się ono. Jeśli antybiotyk jest nieskuteczny (co jest rzadkością w przypadku SARS), zmienia się (po tym czasie bakposev będzie gotowy, aby umożliwić dokładne w 100% identyfikującą). Ponadto antybiotyki stosowane w leczeniu zapalenia płuc przeciwgorączkowe, środki wykrztuśne i mukolityczne.

Jeśli to konieczne, lekarz zaleci stosowanie fizjoterapii: inhalacji, magnetyczne, UHF i innych, ale metody te nie są stosowane na początku choroby, a nieco później.. Ważne jest, aby wiedzieć, że nawet w tak przyjazny dla zwierząt procedurami jak słoiki gorczycy i może nastąpić dopiero po pacjenta na dwa dni, temperatura jest normalny.

Jeśli nie ma żadnych komplikacji, zapalenie płuc nie wymaga hospitalizacji i leczenia w trybie domowym. Gdy zapalenie płuc jest konieczne do ścisłego przestrzegania leżenia w łóżku (zwłaszcza w pierwszych dniach), pić dużo płynów – to pomoże organizmowi poradzić sobie z zatruciem.

Konsultant Rose Doroszenko, terapeuta

Według magazynu "Twoje zdrowie"

Share →