Zapalenie ucha

Zapalenie ucha

cm. Zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych (Zasady Harrisona of Internal Medicine)

cm. Bakteryjne infekcje CNS (Zasady Harrisona of Internal Medicine)

Zapalenie ucha zewnętrznego

Istnieją dwie formy — Limited (gotować zewnętrznego ujścia słuchowe) i rozproszone. Ograniczona ucha zewnętrznego jest wynikiem wprowadzenia infekcji (często Staphylococcus) w mieszkach włosowych i gruczołów łojowych włóknisto-chrzęstnej zewnętrznego przewodu słuchowego, czemu sprzyja drobnych urazów podczas przenoszenia w uchu z dopasowania, szpilki i t. D wrze zewnętrzny kanał słuchowy częściej u osób, cukrzyca, dna moczanowa, hipowitaminozę (A, C, grupy B). Czasami proces może rozprzestrzeniać się do tkanki ślinianki. Współczynnik rozproszenia (dyfuzję), zapalenie ucha zewnętrznego tworzy się głównie w przewlekłym ropne zapalenie ucha spowodowane wprowadzeniem skóry i tkanki podskórnej tkanki tłuszczowej słuchowego różnych bakterii i grzybów (por.

Otomycosis). Zapalenie często sięga do błony bębenkowej.

Ból ucha, pogarsza ciśnienia na skrawka, gdy ciągnąc za ucho zewnętrzne. Ból po otwarciu jamy ustnej, obserwuje się w lokalizacji czyrak na przedniej ścianie. W przypadku ostrego rozlanego zapalenia ucha pacjenci skarżą się na świąd EXTERNA i ból ucha, wydzielina ropną z nieprzyjemnym zapachem.

Rozpoznanie zapalenia ucha zewnętrznego

umieścić na podstawa otoskopia. Plotka prawie nie cierpi.

Antybiotyki i leki sulfonamidowe stosowane w nacieku zapalnego i w podwyższonej temperaturze. W formacji ropnia pokazuje jego autopsji. Gdy rozproszone zapalenie myte słuchowe dezynfekcyjne meatus (3% roztwór kwasu borowego, nitrofurazon 1: 5000, itp).

Kanał słuchowy zewnętrzny skóra smarowana Oksikort, sintomitsinovoy emulsji.

Share →