Zapalenie zatok: Leczenie środków ludowej. Przewlekłe zapalenie zatok ...

Zapalenie zatok: Leczenie środków ludowej. Przewlekłe zapalenie zatok — leczenie w domu

Antritis — choroba zapalna zatok obocznych nosa, które znajdują się w górnej szczęce. Choroba ta powstaje w wyniku wnikania bakterii, które powodują, że proces. Zainfekowane śluzowych pęcznieje membranowe, uformowane w kątach ropą, oddychanie przez nos trudnym. W późniejszym okresie na ból głowy, z ostrą gorączką, zmniejszenie zdolności do pracy, nie jest uczucie osłabienia i zmęczenia.

Zapalenie zatok dość poważna choroba, która zagraża szereg powikłań, jeśli nie rozpocznie się leczenia w trakcie lub odwiedź lekarza nie można uniknąć. Ale wraz z zaleceniami lekarza, można złagodzić ich stan i przyspieszyć powrót do zdrowia, stosując kilka sposobów Leczenie zapalenia zatok środków ludowej.

Jednym z najpotężniejszych narzędzi przeciwko zapaleniu zatok — Dziurawiec. Ten niepozorny trawa jest w rzeczywistości, naturalny antybiotyk i może zabić patogeny. To nie znaczy jednak, że musisz zrezygnować z korzystania z antybakteryjnych leków zalecanych przez lekarza, ale w połączeniu z lekami, dziurawiec daje niesamowity efekt.

Łyżeczki suszonych ziół napar w szklance wrzącej wody. Ten roztwór przemyto z nosa. Zabieg ten jest szczególnie skuteczne, jeśli masz przewlekłe zapalenie zatok bez absolutorium ropnej.

Aby zostać przyjętym do zatoki przygotować szybkość wlewu do 20 g ziela na szklankę wrzątku. Weź go do 3 razy dziennie przez 150 g gorącej. Przebieg leczenia 10-12 dni.

Wlew Uzdrowienie zapalenia zatok mogą być wykonane z krwawnika w tych samych proporcjach.

Dobre narzędzie do Leczenie zapalenia zatok w domu3 infuzji .

Są one wytwarzane oddzielnie, a następnie mieszane i zasypany 5 kropli do każdego otworu nosowego trzy razy dziennie. Ekstrakty te mogą być stosowane do inhalacji (nie więcej niż 5 minut), jest wystarczające do 10-12 sesji.

Napary mieszanki №1

Trzy filiżanki wody do warzenia oddzielnie 15 g ziela dziurawca, 10 g Cudweed i 10 g rumianku. Po wlewie i gotować mieszaninę do kroplówki, jak wspomniano powyżej.

Napary mieszanki №2

10 g liści i kwiatów trawy cytrynowej, 10 g liści babki i melisy i 10 g mięty pieprzowej warzone w pojedynczych filiżanek. Po infuzji będzie gotowy, wymieszać i ścieka do kanałów nosowych.

Do leczenia postaci ropne zapalenie zatok stosowanego maść. które pomaga oczyścić zatoki.

Aby przygotować sok potrzebnych do cebuli, Kalanchoe, korzeniowe cyklamen, maści z aloesu Vishnevsky i 1 łyżeczka. Dobrze wymieszać. Na drewnianym kijem lub meczu rany waty zanurzone w śmietaną i wkleić do nosowych na 20-30 minut.

Przebieg procedury— 20 dni.

Jeśli łączne śluzu w zatokach, możesz pomóc otarcia skóry nad nimi gorczycy. Ruch tarcia powinien być lekki i ostrożny. Zastosuj olej powinien być na co dzień.

Przewlekłe zapalenie zatok: leczenie środków ludowej

Niestety, często staje się przewlekłe zapalenie zatok przynosowych. Dzieje się tak przede wszystkim z tymi, którzy nie przyniosło leczenie do końca, przynosi zimno w nogi, które osłabienia odporności. Dla tych osób, które tylko w małych nieżyt nosa i łagodne zimno choroby pogorszył ponownie.

Ponadto, w tym przypadku, choroba może być różny od klasycznego obrazu, na przykład, wzrost temperatury nie obserwuje się. W każdym razie, wycieczka do lekarza powinny być planowane w najbliższej przyszłości, a my z kolei dać kilka przepisów na Leczenie przewlekłego zapalenia zatok w domu .

Na pierwszym objawem zaostrzenia można zrobić Pakiety z gliny. Aby to zrobić, kupić w aptece gliny, rozcieńczyć niewielką ilość gorącej wody do konsystencji sztywnego ciasta. Następnie przygotować dwa kawałki gazy lub bandaża) (, moczyć je w oleju.

Tkaniny umieścić na powierzchni zatok (pod oczami po obu stronach nosa), a na górze małych ciasta glinki.

Kompresja trzymać przez około godzinę. Nie może być dyskomfort, ale będzie musiał poczekać. Według opinii, trzy dni takiego stanu procedur poprawia, a nasilenie można ominąć imprezę.

Jeżeli przewlekłe zapalenie zatok towarzyszą wyładowania ropnej, twoim głównym zadaniem — oczyścić zatoki z ropy i zmniejszyć obrzęk błon śluzowych.

Dla tych celów, tradycyjnych uzdrowicieli polecam gotować maść. W równych ilościach Mix Sok z cebuli, olej roślinny, alkohol, mleka, miodu. tarty lub zgnieciony Szare mydło (Dark, 72%). Krotnie wszystkie składniki na patelni i ogrzać się w łaźni wodnej w celu rozpuszczenia mydła.

Następnie usunąć z kremem ciepła i chłodna.

W mieszaninie dip laski z waty owinięty wokół nich, i włóż ją do nosa. Tak więc lepiej leżą lepiej przenikają do mieszaniny. Procedura jednego 15 minut.

Czy muszą być trzy razy leczenia dni — 21 dni.

Jeden z najlepiej Tradycyjne metody leczenia zapalenia zatok w postaci przewlekłej jest uważany skompresować z rosołu liść laurowy. Przez wszystkie rachunki, to narzędzie po 5–7 dni pomaga poradzić sobie z kolejnym zaostrzeniem nawet w postaci ropnych zapaleń zatok.

Aby przygotować bulion, podejmują 3 duże liście laurowe i pokrywę wodą tak, że liście są usunięte, ale dużo wody zostanie dodana. Garnek postawić na ogniu i czekać na wrzenia, a następnie natychmiast usunąć z bulionu ciepła.

Połóż się na kanapie, kąpiel w rosole grubym materiałem, wykręcić, tak aby woda nie kapie, i umieścić na twarzy, obejmujące czoło i po obu stronach nosa. Pokrywa górna z ręcznikiem, aby utrzymać ciepło. Kompresja trzymać aż do ostygnięcia.

Po ochłodzeniu, podjąć inną szmatką i zanurzyć powrotem do bulionu i stosuje się do twarzy.

Należy to zrobić, aż bulion w garnku nie przestają być ciepłe (około 3 razy). Najlepszy czas dla takich procedur — przed pójściem do łóżka.

To, oczywiście, nie wszystkie środki folk leczenie zapalenia zatok. ale z pewnością jedno z najbardziej skuteczne.

Zaraźliwy Leczenie zapalenia zatok w domu. należy pamiętać, aby skonsultować się z lekarzem. Nawet jeśli masz przewlekłe zapalenie zatok, i są wykorzystywane do radzenia sobie z tym sam, nadal nie będzie sprzeciwiać ekspertyzy i na pewno zaoszczędzić od przykrych konsekwencji. Przed użyciem Tradycyjne metody leczenia zapalenia zatok

Share →