Zaparcia u dzieci funkcjonalna

Zaparcia u dzieci funkcjonalna

Wersja do druku

Opracowanie: YS k.m.n.Sapa

1. Kryteria rozpoznania zaparć u dzieci z różnych grup wiekowych

Zaparcia (zaparcia). zaburzenie jelit towarzyszy zwiększenie odstępów czasu pomiędzy akty defekacji stosunku do normy fizjologicznej. Dwuznaczność tej definicji jest to, że idea fizjologicznej częstotliwości normą wypróżnień są sprzeczne. Należy wziąć pod uwagę, że częstotliwość stolca jelita mają wyraźny wpływ z diety.

Przez rozwój zaparć predraspolaet zmniejszona ilość błonnika i błonnika w diecie, nadmierne ilości białka zwierzęcego z braku owoców i warzyw. Z drugiej strony, ważne jest nie tylko częstość oddawania, ale obecność dyskomfortu podczas ruchów jelit i konsystencję kału. Według miejscowej zaparcia pediatrów. zmniejszenie częstości wypróżnień (często towarzyszy ich trudności) i wydaniu stałej stołku.

Znak zaparcia w pierwszym roku życia dziecka jest brak rozładowywania więcej niż jeden dzień, a starsze dziecko więcej niż 2 dni (lub na co dzień, ale z trudem). (T.V.Kapitan, 2001). SS Kozak (2004) definiuje jako zaparcie?

Długi (ponad 48 godzin), zatrzymanie stolca lub trudności opróżnianie jelit.

Zalecenia AAP (American Academy) Pediatria mówi po wpływ na częstotliwości współczynnik wieku krzesła. Podczas pierwszego tygodnia życia częstość oddawania więcej niż 4 razy dziennie. Dwa razy dziennie do czterech miesięcy i ponownie w dniu 1 z 4 lat.

W 4 lata w 96% dzieci stołek częstotliwości w zakresie od 3 razy dziennie do 3 razy w tygodniu. Tak więc, dziecko w wieku powyżej 3 lat są zaproszeni, by mówić o obecności zaparcia, w przypadku, gdy częstotliwość wypróżnień co najmniej 3 razy w tygodniu.

Do diagnozowania zaparcia jest ważna nie tylko regularnie, ale konsystencja stolca. O zaparcia pediatrzy Ameryki Północnej mówią, że jeśli dzieci mają bolesne wypróżnianie zwarte odchody spójności, nawet jeśli częstotliwość wypróżnień więcej niż 3 razy w tygodniu.

E.A.Kornienko (2002) podaje następujące dane dotyczące częstotliwości wiekowej wypróżnień u dzieci w różnym wieku:

Share →