Zdrowa żywność. Podstawy, zasady i zdrowa żywność

Zdrowa żywność. Podstawy, zasady i zdrowa żywność

O zdrowej i zrównoważonej diety dziś mówić i pisać tak, że ludzie nie chcą o tym myśleć, i dlaczego większość z nas wzruszyć, gdy słyszą o takich. Oczywiście, jeśli zbyt wiele informacji, a poza tym, to wszystko jest inaczej — choć na ten sam temat, to prędzej czy później zaczyna drażnić, nawet jeśli masz cierpliwość anioła — i, jak wiadomo, nie są aniołami — ludzie.

Na przykład, co to jest mono-diety? Również próba dokonania jedzenie zdrowsze, schudnąć, pozbyć się choroby stają się piękniejsze — w ogóle, wiele bramek, ale w rzeczywistości często okazuje się, że jest jeszcze gorzej niż było.

Weź jabłka. Są one bardzo przydatne, bogaty w różne substancje niezbędne dla nas, ale spróbuj przynajmniej na tydzień jest tylko ich — można patrzeć na nich, a potem nie chce, aw tym tygodniu rozstrój żołądka i jelit się i będzie bardziej nerwowy niż zwykle.

Masło wielu uważa szkodliwe. Przestań jeść, i gotować kanapki z masłem. być może będzie się to podoba, na początku, ale szybko poczujesz, że z dobrobytu nie jest «coś», a także nie wolno podrażnienia zamanifestować, jak w przypadku diety z jabłek.

Podstawy zdrowego odżywiania

I dlaczego jest tak trudno? Tak, ponieważ produkty, które są w naturze, musimy niemal wszystko, a nie każdej osobie — jest to tzw zbilansowana dieta, chociaż słowo — do częstego korzystania z miejsca i nie na miejscu — zbyt wielu ludzi stał się irytujące.

Przypomnijmy, że od razu produkty można uznać tylko to, co jest naprawdę stworzone przez naturę. w konserwach przyrody, kiełbasa, półproduktów, ketchup, majonez, frytki, ciasta, słodkie wody gazowanej i wiele innych rzeczy, że nasz przemysł spożywczy domaga jedzenia. Alkohol, nawiasem mówiąc, też nie w naturze — w postaci, w jakiej jest stosowany przez ludzi, choć naturalne wino o wiele bardziej w prawo nazywać produkt, niż w niektórych płatki śniadaniowe lub w puszkach, nie wynika z tego, co gotowane, ale pakowane w słoiki i piękne pudełka.

Zdrowa żywność: tłuszcze

I tak, od żywności zdecydowanie potrzebujemy tłuszczów. oleje roślinne i tłuszcze zwierzęce zawarte w tkankach zwierząt i drobiu, ryb i ssaków morskich, i tłuszczu mlecznego, w tym olej i masło. Nie margaryna lub olej mieszanka nazywa tłuszczu nie jest konieczne — jest ich zastępców, z regularne stosowanie przynosi szkody dla zdrowia, a nie dobre.

Przejadać tłuszczu nie jest to konieczne, na przykład, masło — średnio — wystarczy zjeść 30 gramów dziennie, a oleju roślinnego — 2-3 łyżki Mamy również uzyskać tłuszcz z ryb, mięsa, sera, śmietany, śmietanki; nawet w produktach roślinnych mają tłuszcze, tak, że przy odpowiednim podejściu brakuje nam się doświadczenie, że nie będzie.

Zdrowa żywność: białka

Najważniejszym składnikiem naszej diety są białka. zawierają substancje, bez których po prostu nie mogliśmy pracy i zamieszkania — na przykład, aminokwasy, które organizm nie może produkować sama. Białka w żywności pochodzenia zwierzęcego -. Jaj, mięsa, ryb, mleka i innych Ale w roślinach i są świadomi, że fasola, orzechy, ziarna i nawet wielu warzywa zawierają dużo białka, a przyswojone to lepiej niż białko z wołowiny lub jagnięciny ,

Zdrowa żywność: węglowodany

Kiedy ludzie mówią o węglowodany, najczęściej myślimy o cukier. ale uczciwie ostrzegam, że to jest szkodliwe, a nadużycie napotykają próchnicę, cukrzycę, otyłość, itp itd. Więc to jest możliwe do zrobienia bez cukru? W rzeczywistości, to jest możliwe, choć wielu ekspertów twierdzi, że nie ma: naturalne węglowodany — w tym cukier — w miód, owoce, jagody i warzywa; Oznacza to, że są zboża, ziemniaki, mleko, te same fasoli i innych roślin — bez węglowodanów również nie pozostanie.

Celuloza

Tutaj jest bardziej złożona z włókien. w przetworzonej żywności i rafinowanych, że używane mieć, to nie ma tak, że najbardziej zdrowa dieta może być uznany sałatka z surowych warzyw i owoców, warzywa i pieczywo pełnoziarniste, otręby i brązowy ryż. Istnieje włókien i inne zboża, rośliny strączkowe, nasiona, orzechy, a także makarony z pszenicy durum, ale nie była bardzo. W produktach pochodzenia zwierzęcego nie włókien.

Więc to nie musi szukać gotowych systemów do budowania sobie zdrową dietę — łatwo jest zrobić samemu, jeśli wziąć to poważnie, a nie po prostu głupie (niestety, coraz częściej zdarza) do zaleceń ekspertów, a następnie obwiniając ich za swoje problemy.

Zwolennicy odrębnej żywności, przy okazji, uważają, że nie można nazwać zdrowa dieta, które mix niekompatybilnych produktów. Zgadzam się z nimi wszystkimi — to naprawdę nie chcesz zrezygnować z ulubionych potraw, ale doświadczenie pokazuje, że jest to rzeczywiście sprawa. Oczywiście, nie należy się do fanatyzmu — takich jak siedzi na imprezie, przerażona spojrzenie na ziemniaki z mięsem, lub wymagają połów z serem Sałatka jaj: Zdrowa dieta — jest dobrowolne, a tu nikt nie zmusza.

Menu zdrowego odżywiania w ciągu 2 dni

Jeszcze przykładowe menu zdrowego odżywiania na kilka dni warto przyczyny. tym bardziej, że dostosowanie tych elementów menu, które są oferowane przez większość ekspertów nadal muszą — są często niezgodne żywności.

Tak więc, menu Poniedziałek

na śniadanie twaróg z rodzynkami i zielonej herbaty — to było dobre, ale kolacja jest «nie tak»: chude gotowane mięso z ryżem i pomidorami, a nawet czarnego chleba. Jest niezgodna wszystko: ryż z pomidorami, choć nadal można sobie pozwolić — rozciągniętej, ale mięsa z pomidorami, ryż z mięsem i chlebem — nie jest konieczne, ponieważ wszystkie te produkty do jedzenia niezależnie od siebie. Wymień pomidor ogórek i zamiast gotować ryż duszony kapusty; lub wyjąć mięso, gotować ryż z masłem; chleba w ogóle zbędne, jeżeli nie jest ryż.

Kolacja: makaron z durum mąki pszennej — w porządku, ale nie mają sos pomidorowy — pomidor jest zawsze lepsze do jedzenia na surowo. Dodaj ser, czosnek, trochę orzechów i oliwy z oliwek — i będzie smakować lepiej, a jedzenie zostaną nabyte lepiej.

Niskotłuszczowy jogurt do picia, nie zawsze jest od razu po kolacji, a w nocy ; lub zjeść jabłko.

Środa:

pieczone ryby z pieczarkami zaproszonych do picia sok — że nie. Zasadniczo, wszystko może jeść, choć ryba jest lepiej jeść na obiad lub kolację, ale pierwszy sok, a pół godziny później jeść więcej.

Obiad — gotowane mięso z makaronem. Cóż, sędzia dla siebie to, co ta kombinacja? Gotować mięso smaczne sałatki warzyw lub gotowane na parze warzywa — bez ziemniaków; najlepszym rozwiązaniem byłoby brokuły lub fasolka szparagowa. W zalecanej pokarmowego picie herbaty — dobrze, ale nie tylko pić im jedzenie.

Aby zmyć jedzenie nie musi — to znacznie utrudnia trawienie po jedzeniu, przepłukać usta czystą wodą, i można wypić kilka łyków, ale nie więcej, i czekać co najmniej kolejne 30 minut, a dopiero potem napić się czegoś.

Kolacja: ryż z serem — to jest całkiem normalne, po prostu dodać trochę sałatki, i nadal można zjeść jogurt.

Zasady zdrowego odżywiania

Ogólnie rzecz biorąc, podejście jest jasne: nie mieszać niekompatybilnych produktów, to wszystko. Jedzenia oddzielnie białka i węglowodany nie mieszają się z protein i tłuszczów, białek ze sobą; Nie należy jeść pokarmy białkowe z kwaśnych owoców lub warzyw — choć istnieją różnice: pomidory z mięsa nie jest konieczne, ale ser z pomidorami całkiem możliwe. Nie mieszać węglowodanów i kwasów i węglowodanów ze sobą; melon jeść oddzielnie od całości; picie mleka lub oddzielnie, albo nie pić w ogóle.

Wydaje się, że nic skomplikowanego, ale większość ludzi są oburzeni: co to jest? Przeciwnicy oddzielić zasilacz lubią go krytykują, podkreślając, że natura jest nadal w jego czystej postaci białka, węglowodanów, i ogólnie we wszystkich produktach wszystkie połączone. Jeśli jednak dołożyć starań, aby pomyśleć o tym, martwić się o to po prostu nie jest to konieczne, jeśli kombinacja produktów w samym charakterze mieszanym, nie ma problemu — na przykład w roślinach strączkowych i mają węglowodany i tłuszcze, a bogata w białko i ziemniaki — i wiele białek węglowodanów.

A teraz mały przykład — jak można gotować pyszne zupy mięso. i prawie nie narusza zasad zdrowego i zasilania osobnym. Zielonej soczewicy ugotować ułożyła z posiekaną mięsa kurczaka bez skóry, po chwili dodać gotowany roztopionym maśle cebuli. czosnek i marchew. sól do smaku; chęć, aby dodać swoje ulubione przyprawy i trochę posiekany cayenne papryka. Gdy podaniem posypać zupę z natką pietruszki lub selera.

Artykuł jest chroniony prawem autorskim i prawach pokrewnych. Jeśli używasz i przedruk materiału aktywnego linku do niej jest obowiązkowe!

Share →