Zdrowe zęby u dzieci

Zdrowe zęby u dzieci

Precz ze stresem w 10 sekund

Tak więc Matka Natura ma, że ​​zdrowie zębów matką dziecka należy myśleć już na etapie ciąży.

A dokładniej, ciąża 05:55 tygodniach, gdy proces kształtowania płód. W tym okresie kobieta w ciąży powinna ponownie rozważyć swoją dietę, wprowadzając do niej odpowiednią ilość produktów mlecznych, zwłaszcza mleka i sera, które odróżniają zawartości wapnia, ale nie wolno brać lekarstwa.

Ponownie, w drugiej połowie ciąży, konieczne jest porzucenie uzupełnianie wapnia zasobów, ale jeśli nie, to istnieje duże prawdopodobieństwo przedwczesnego kostnienia czaszki płodu.

Jeśli mówimy bezpośrednio o zębach stałych, ich formacja rozpoczyna się w pierwszym roku życia dziecka. I w tym okresie, ważne jest, aby chronić go przed infekcjami i przeziębienia, w celu uniknięcia niekorzystnego wpływu na ten proces.

Jak wiecie, w celu wspierania zdrowia dzieci w ogólnym i zębów zdrowia w szczególności odgrywa ważną rolę karmienia piersią, z tego powodu nie zaleca się odzwyczaić dziecko od piersi matki, co najmniej do wieku sześciu miesięcy.

Mianowicie ząbkowania u dzieci nie powinny przynieść dziecku żadnych problemów, z wyjątkiem, gdy wybuchają z kilku zębów. A wraz z pojawieniem się pierwszych zębów należy rozpocząć opiekę higieniczną nim. Na przykład, rodzice mieć procesu przy użyciu specjalnej pasty i pędzli. Gdy dziecko ukończy dwa i pół roku, nie trzeba być, aby nauczyć go bezpośrednio do pasty do zębów, a dorośli powinni przeprowadzić procedurę czyszczenia zębów z dzieckiem tak, aby obsługiwać to nie jest jeszcze w życie.

I tu jest wiek pięciu, dzieci powinny być w stanie zrobić to sam.

Jeśli dziecko uczęszcza opieki nad dziećmi, jak i jej pracownicy nie muszą się trzymać z dala od tego problemu, są one odpowiedzialne za prowadzenie działań prewencyjnych przed próchnicą. W celu wzmocnienia szkliwa i zęby same mogą być używane specjalne preparaty srebra itp I nie bać się tego, że zęby dziecka w wyniku tracą bieliznę, ale będą one uzyskać niezbędną wytrzymałość.

Błędem jest sądzić, że jest to konieczne, tak szybko, jak to możliwe, aby pozbyć się pierwszych (mleka) zęby, starając się nie traktować ich jak odżywianie zrobić przedwcześnie, więc wstrzymać proces wzrostu żuchwy, co prowadzi do pewnych problemów, gdy przychodzi czas, aby je wymienić zęby stałe. Jednak w celu zapewnienia szybkiego leczenia mleka zębów jest obowiązkiem rodziców, którzy nie chcą, aby w przyszłości ich dzieci miały problemy z zębami, które przychodzą do ich wymiany.

Oczywiście, środki zapobiegawcze — to świetnie, ale to jest bardzo ważne, aby zapobiec niegodziwe traktowanie dzieci słodycze. Cóż, w takim razie, jeśli oddawał im o dziecku, nie zapomnij o płukania jamy ustnej.

Wzmacnia środki Zęby mogą być przypisane do wprowadzenia diet-letni dziecka tak zwanej stałej żywności, na przykład, może być marchew lub krakersów.

Wiadomo również, że zastąpienie zębów mlecznych Stałe występuje w przybliżeniu w wieku 5 i pół do 13 lat. To nie będzie bolało, a zabiegi fluoru.

Share →