Zdrowy sen wobec starości, albo Dlaczego musimy melatoniny

Zdrowy sen wobec starości, albo Dlaczego musimy melatoniny

Jeśli następna «trzeci» oko…

Dlaczego musimy spać w nocy? Odpowiedź jest znana wszystkim: aby przywrócić siłę fizyczną, szef jasności powrotem, poprawia pamięć i uwagę, aby uzyskać dobry nastrój, podnoszenia odporności…

Niewielu będzie dodać do tej listy jeszcze jeden aspekt – zmienić hormony oferty pracy. Najważniejszym z nich – melatonina – hormonu, który pomaga walczyć starzenia.

Hormon ten jest wytwarzany przez szyszynkę – szyszynka, który jest również nazywany «trzecie oko», Ale melatonina produkowana jest tylko wtedy, kiedy obejmuje dwie prawdziwe oczy i się w ciemności. Gdy światło pada na siatkówkę swoich przystanków generacji.

W nocy wytwarza około 70% dziennego zapotrzebowania. Melatonina pomaga nasz organizm do wykonania biorytmy, dostosowanie się do różnych warunków życia, w dzień iw nocy, pozwala nam spać dobrze i ciężko. Ale najważniejszą właściwością – podczas snu wyzdrowienia ucierpiała w ciągu dnia.

Melatonina jest uważany za najsilniejszy antyoksydant naturalnego immunomodulatorem i bojownika wolnych rodników – te szkodliwe cząsteczki, które zakłócają genów, komórek i tkanek, a przyczyną wielu poważnych chorób.

Osłona jest zmęczony

Dzisiaj dr przepojone pielęgniarek zdrowia, menedżerów, pracowników ochrony, kierowców, którzy muszą pracować w nocy. Lekarze mówią, że mają skłonność do chorób serca i naczyń krwionośnych, otyłości, cukrzycy. Wiele lat pracy na nocnej zmianie znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi u kobiet.

Deficyt Melatonina obserwowane i tych, którzy mieszkają w szerokościach geograficznych, gdzie lato jest zdominowane przez białych nocy i słońca o północy – Zegar słoneczny na horyzoncie.

Naukowcy są nawet mówić o tym zagrożenie dla naszej cywilizacji jako «zanieczyszczenie światłem»: Współczesny człowiek jest trudno znaleźć ciemne miejsce po zachodzie słońca. Nadmierne oświetlenie ulic, biur, mieszkań, które zawsze były uważane za błogosławieństwo, rzeczywiście skraca życie obywateli.

Jednakże, podczas gdy człowiek jest zdrowy i młody, nie czuje, że zbyt wiele światła. Ale jeśli chodzi o starości i szyszynka nie działa z tym samym obciążeniem, należy uważać, aby zmniejszyć jej «światło dzienne» jak również biorąc melatoniny w postaci suplementów diety dodatkowe. I oczywiście, powinien dbać o to ciało było nic, aby zapobiec ich własnej produkcji melatoniny.

Uwaga

  • Przykryj światłem – Night Lights lub pod telewizorem nie jest powiesić grube zasłony na okna w nocy.
  • Sen w ciągu dnia.

    Bezsenność w nocy, które często skarżą się osoby w wieku wytłumaczyć fakt, że tak przydatne dla snu kradzież godzin nocnych odmładzający «Quiet Time» po obiedzie.

  • Siedząc w ciemności w ciągu dnia. Do odpowiedniej produkcji melatoniny potrzebują więcej światła w ciągu dnia. Dlatego bardziej chodzić na świeżym powietrzu w ciągu dnia.

Share →