Zmiana nazwiska małoletniego dziecka

Zmiana nazwiska małoletniego dziecka

 Proszę mi pomóc w rozwiązaniu mojego problemu. W 2008 roku wyszłam za mąż i wziął nazwisko męża «Kiełbasa», od czasu mieliśmy dziecko i dziecko odpowiednio rejestrowane, mamy wspólne nazwisko. Po pewnym czasie, mamy były mąż zerwał, a potem w lewo nazwisko męża (dla dziecka).

W tej chwili, miałem do czynienia z sytuacją, w której już pięć lat, dziecko zaczęło dokuczać w przedszkolu, zaczął się wstydzić ich rodzin, oraz do wycofania się w sobie, a gdy zapytałem «jak się nazywasz?» odwraca się i dochodzi do łez, a po roku do szkoły, wiedząc, że dzieci w dzisiejszych czasach są bardzo okrutne, obawiam się, że będzie to miało wpływ umysł dziecka jest negatywna.

W obliczu tej sytuacji, zacząłem ponownie czytać wszystko od U. z Ukrainy, a skończywszy na artykułach w Internecie, gdzie dowiedziałem się, że Kodeks małżeństwa i rodziny, art. 62 «Nazwisko dzieci» powiedział, że ze względu na pewne okoliczności, władze opiekuńczego, przy podejmowaniu decyzji o zmianie nazwiska małoletniego w interesie dziecka. Proszę mi powiedzieć, czy to jest prawda, to, czego potrzebuję i jakie dokumenty trzeba zgromadzić, aby rozwiązać ten problem.

I jeszcze jedno pytanie, jestem w tej sytuacji należy podjąć jej nazwisko panieńskie, czy mogę zmienić na inne (dozwolone pamięci)

Przy okazji, były mąż nie pomaga w wychowanie dziecka, nie płaci alimentów.

Share →