Zrównoważona dieta

Zrównoważona dieta

Jedz to Live

Posiłki mamy jeden z najbardziej naturalnych procesów życiowych. Tak naturalnie, że wydaje się, że myśli nad tym nie jest konieczne: jest coś na pewno, a każdy wie, że nie potrzebuje żadnej wykształcenie wyższe lub w szkole. Jednak jest to z nim zrobić na pierwszy rzut oka proste, ale tak ważnym procesem, co prowadzi do tragicznych konsekwencji: choroby fizycznej, otyłość i depresja. «Jemy, aby żyć, a nie żyć aby jeść» – jest to główna zasada żywienia człowieka .

Zrównoważona dieta. jak wynika z definicji, jest fizjologicznie kompletna i zbilansowana dieta zdrowych ludzi ze względu na ich płeć, wiek, charakter pracy, klimatycznych warunków siedliskowych. Zrównoważona dieta przyczynia się do ochrony zdrowia, odporności na zagrożenia środowiskowe, wysoką wydajność fizyczną i psychiczną, zwłaszcza u dzieci i aktywnej długowieczności. Istnieją podstawy dobrego odżywiania, które musimy wiedzieć, aby jeść wyważone.

Trzy podstawowe zasady dobrego odżywiania

Pierwszym i jednym z głównych – Bilans energii elektrycznej.

Bardzo często jesteśmy z przejadać, zapominając, że w rzeczywistości, człowiek potrzebuje pewnej ilości żywności nie jest, a wartość energii, co zostało zjedzone. Tak, często, gdy duża ilość jedzenia, nie mamy wystarczająco dużo kalorii lub odwrotnie, próbowałem kilka kawałków ciasta «wybierz» razem stawka dzienna, a nie do końca po zjedzeniu. Według tradycji rosyjskiej kuchni spożywamy codziennie dużo chleba, ziemniaków, cukru, tłuszczów zwierzęcych, co prowadzi do braku równowagi w organizmie: zużywamy w zakresie energii więcej niż możemy wydać. Taka diet prowadzi do otyłości, co z kolei daje nam nie tylko rozczarowanie naszego bezkształtnej rysunku lecz również szereg rosły na tym chorobom w glebie – ■ choroby przewodu pokarmowego, cukrzycy i do końca wszystko to prowadzi do depresji.

Tak więc, jeśli chcemy zachować zdrowie, zacznie liczyć kalorii konsumowanych w żywności.

Wartość energetyczna żywności zależy od wielu czynników: płci (kobiety potrzebują mniej kalorii niż mężczyźni), wieku (dzieci szczególnie potrzebują dużej ilości kalorii) i pracy (osoby o wysokiej aktywności fizycznej wymaga więcej energii).

Druga zasada – ta różnorodność i równowagę w diecie .

Każdy dzień, aby być zdrowym, trzeba uzyskać od 70 różnych substancji spożywczych. Wśród wszystkich tych znanych białek, tłuszczy i węglowodanów. I wszystkie z nich powinny być w diecie. Oczywiście, musimy tych substancji w różnych ilościach – takie jak węglowodany, z których nasze ciało wytwarza energię musi być większa niż białek i tłuszczów, ale nie zawierają niektóre z tych substancji nie do zaakceptowania.

Można też nie, w przeciwieństwie do wegetarian pełni zastąpić białko zwierzęce z warzyw, więc bezmięsne diety osoby nie będzie kompletny, zwłaszcza diety dzieci.

Oprócz tłuszczu, białka i węglowodanów w organizmie niezbędnych witamin i minerałów. Dlatego wszyscy wciąż słyszymy o korzyściach płynących z owoców i warzyw. Możemy tylko dodać do tej prawdy, że nie wszystkie witaminy są dobrze wchłaniane jest połączenie z innymi produktami.

Dlatego marchewka jest przydatna dla wizji w czasie, gdy jest spożywane z kwaśną śmietaną.

Trzecia zasada zrównoważonej diety – to przywiązanie.

W pierwszej kolejności, aby nie wystawiać ciała na stres z nieregularnych dostaw, lepiej zrobić sobie jasny harmonogram posiłku. Najlepszy ze wszystkich, jeśli masz 3-4 razy dziennie. To liczba posiłków jest optymalny. Oczywiście, każdy dla siebie jest jego dieta, w zależności od planu pracy, pracy i innych okoliczności, ale eksperci zalecają następnym razem jeść w godzinach od 8:00 do 09:00, od 13:00 do 14:00 i 17: 00 18:00.

To właśnie w tym czasie jest zwykle u ludzi raka jadalne produkuje najwięcej enzymów spożywczych. Jednakże, każdy organizm jest inny, więc najlepiej jest słuchać jego woli (jeśli nie są one związane z parą kanapek przed snem – nie przed snem jest naprawdę źle). Innym ważnym punktem – Ta ilość żywności w każdym «siedzący», Pamiętaj powiedzenie – «obiad, nie musimy»?

To prawda, że ​​jest to konieczne, aby zjeść obiad w mniejszej ilości jedzenia, ale śniadanie na początku dnia pracy – nadszedł czas, aby dobrze zjeść, nawet gęstszy niż po południu.

Przy odrobinie praktyki

Istnieje kilka zasad, które pomogą usprawnić dostawy:

  • Owoce powinny być spożywane oddzielnie od innych posiłków, najlepiej 20 minut przed posiłkami i 1-2 godziny po posiłku, mogą być połączone z nakrętkami.
  • Zboża i impulsów nie może być mieszane ze sobą.

    Wyjątkiem jest jedzenie, bogato przyprawione ziołami i nie skrobię warzywa.

  • Warzywa nie jeść owoce, chyba że «spełnione» jeden sok.
  • Szkodliwe dla żywności w żołądku, w którym ciasto jest związane z mięsa – paszteciki, makarony nautically, placki, naleśniki z mięsem i kluskami.
  • Pełne mleko nie jest warta łączenia z innymi żywności, i pamiętaj, że ciało dorosły nie może wziąć.
  • Płyny powinny jeść przed posiłkiem. Także lepiej zacząć posiłek z surowych warzyw, będzie to wyczyścić żołądka nadmiaru materiałów.
  • Nie powinny jeść posiłki z chlebem.

Racjonalne żywienie człowieka – to nie jest dieta, a nie przede wszystkim dyscyplina ciała. To jest norma, po opanowaniu, że czujesz się lepiej. A twoje ciało będzie Ci za to powiedzieć, «dziękuję»!

Ponadto, zalecamy przeczytać następujące artykuły:

Share →