Żylaki: objawy, przyczyny, leczenie

Żylaki: objawy, przyczyny, leczenie

Phlebeurysm Patologia spowodowane krążeniem krwi i zastawek żylnych pracy, przejawia zmian w strukturze żyłach, pogorszenie elastyczności i rozmiarach. Choroba rozwija się dość długo, Objawy żylaków pojawiają się stopniowo, lecz w początkowej fazie może być rozpoznane.

Zastawek żylnych są zaprojektowane, aby nie pozwolić plecy krwi po przejściu przez nich, ale z naruszeniem ich pracy, krew może swobodnie przepływać przez nich, aby przejść w dół i stagnacji w kończynach. Przekrwienie wywołać zakłócenia żylnej zdrowych zaworów, przy czym krew zaczyna stagnacji w zewnętrznych klapek, co prowadzi do pojawienia się widocznych objawów żylaków na powierzchni skóry. Leczenie żylaków w początkowych stadiach jest skuteczne w większości przypadków możliwe jest zatrzymanie zmiany patologiczne, co zapobiega rozwojowi choroby i występowaniem poważnych powikłań.

Przyczyny żylaków

Nie najmniejszym z przyczyn żylaków zajmuje dziedziczny słabość ścian układu żylnego i patologii zastawek żylnych. Znacznie zwiększa ryzyko długiego pobytu na nogach, wciąż. Zwykle winowajcą jest działalność szczególnie zawodowych. Przyczyny rozwój może być obecność pasożytów w organizmie, takich jak:

— zarodniki grzybów;

— ureoplazmy;

— Trichomonas;

— chlamydia.

Wszystkie te czynniki sprawiają, że trudno się do przepływu krwi w kończynach dolnych i zakłócić strukturę ścian naczyń tworząc tym samym dogodne warunki do rozwoju choroby.

Czynniki ryzyka

1. Dziedziczenie. Czynnik ten powoduje wiele sporów, w oparciu o badania częstości występowania choroby w grupie osób tej samej narodowości i ich rodaków, którzy wyemigrowali do innych krajów. W związku z tym, związek jest stabilny wpływ czynników środowiskowych, dieta, styl życia i poziom stresu na występowanie choroby.

Chociaż ta budzi wątpliwości co czynnik ryzyka dziedziczenia tej choroby.

2. Ciąża. Jednym z głównych czynników rozwoju żylaków, tłumaczy wzrost ryzyka wystąpienia choroby u kobiet. To jest przede wszystkim ze względu na wzrost krążącej krwi u kobiety w ciąży i kompresji ciężarnej macicy.

3. Otyłość. Nadwaga jest jednym z głównych czynników ryzyka dla żylaków. Wzrost otyłości jest wprost proporcjonalna do wzrostu ryzyka choroby.

4. Styl życia. Długotrwałe obciążenie statyczne, zwłaszcza długodystansowych w jednym miejscu lub podnoszenia ciężkich zwiększa ryzyko wystąpienia żylaków dziesięciokrotnie. Dieta ma również istotny wpływ na statki i zastawek żylnych.

Sposób defekacji jest również ważna. na przykład w krajach europejskich, częstość występowania jest znacznie wyższa ze względu na wyższe ustępów, w porównaniu z krajami azjatyckimi, co prowadzi do nadmiernego stresu mięśni brzucha, prowokuje wzrost ciśnienia w jamie brzusznej.

5. Stan Dishormonal. Ze względu na stosowanie hormonalnej leków antykoncepcyjnych. Progesteronu i estrogenu znaczne zmniejszenie elastyczności ścian żylnego prowadzi do rozwoju różnych patologii, takich żylaków.

Objawy żylaków

Objawy żylaków wymawiane nawet we wczesnych stadiach choroby, więc pojawienie co najmniej jednego z niżej opisanych objawów należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Objawy wskazujące na początek rozwoju żylaków jest:

— stóp zmęczenie;

— obrzęk kończyn dolnych;

— uczucie ciężkości w nogach.

W późniejszych etapach żylaków może zauważyć wygląd pajączków na skórze, wystających żył i różnych uszczelek, wskazując zastój w naczyniach.

Następnie zmiany w strukturze skóry, skóra ciemnieje, są plamy. Z czasem i pogorszenie zaburzeń troficznych manifestu i zakrzepowe zapalenie żył.

Leczenie żylaków

Żylaki zwłaszcza indywidualnie, można odzyskać tylko w przypadku zintegrowanego podejścia do problemu. Najczęściej dotyczy to operacją w leczeniu zachowawczym.

Najbardziej skuteczną metodą leczenia żylaków jest prowadzenie venectomy, cel terapii lekowej i dla szczególnych środków do leczenia stagnacji. Chirurgia Venectomy usunąć żylaki witryn. Wraz z nim osiągnąć następujące cele:

1. Krew żylna przestaje być wylana do żył powierzchownych.

2. Usuwa wszystkie powierzchowne żylaki.

Operacja ta ma na celu głównie usunięcie objawów kosmetycznych żylaków.

W początkowej fazie terapii uciskowej choroby i używanie narkotyków, mające na celu przywrócić normalne krążenie krwi, poprawia odcień ścian żylnych i poprawić zastawek żylnych. Do leczenia żylaków na wczesnych etapach oraz faz umiarkowane przeciwwskazania stosuje minimalnie inwazyjne zabiegi, takie jak minivenektomiya i miniflebektomiya.

Minivenektomiya dość nowe i kosztowne leczenie żylaków wiązki laserowej, wymaga specjalnego szkolenia chirurga i dostępności specjalistycznych narzędzi. Operacja jest dość łatwo tolerowane. Po zabiegu trzeba spędzić 2-3 dni w szpitalu, a następnie o 2 miesiące nosić kompresji na operowanej nodze.

Sposób Miniflebektomiya do izolacji i usuwanie obszarów dotkniętych żył za pomocą specjalnych narzędzi, bez potrzeby wykonywania nacięć w skórze, za pomocą nakłucia, który jest znacznie szybszego gojenia ran chirurgicznych i skrócenia okresu rehabilitacji do minimum. Sposób jest również kosztowne i wymaga dostępności specjalnych narzędzi i szkoleń chirurga.

Komplikacje

Nieleczone żylaki mogą być przyczyną wielu powikłań, takich jak zakrzepica, zapalenie tkanki łącznej; występowanie owrzodzeń żylnych. Wreszcie zaawansowana choroba prowadzi do niepełnosprawności, a w ciężkich przypadkach niepełnosprawności.

Profilaktyka

Pierwszym jest utrzymanie zdrowego stylu życia. Unikaj długich ładunków statycznych, jak prowokuje rozwój stagnacji. Food bierze również ważną rolę w zapobieganiu żylaków.

Wyższe tłuszczu smażone potrawy i większe ryzyko problemów z naczyń, ponieważ ma to wpływ na elastyczność.

Organizm potrzebuje ćwiczeń, aby poprawić przepływ krwi i wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego, może być jazda na rowerze, pływanie, spacery w umiarkowanym tempie. Szczególnie dobre wieczorne spacery, szczególnie jeśli rodzaj działalności związane ze stałym stoi w jednym miejscu, czy podnoszenie ciężarów.

Share →